banner2

İthal cep telefonlarına gümrük zammı yürürlükten kaldırıldı

İthal cep telefonlarına getirilmesi planlanan gümrük zammı kararı yürürlükten kaldırıldı. 30 Mart'ta yürürlüğe girmesi beklenen 2 bin 500 liralık gümrük zammı Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile yürürlükten kaldırıldı.

Ekonomi 29.03.2023, 01:51
Abone ol
İthal cep telefonlarına gümrük zammı yürürlükten kaldırıldı

Daha önce 350 çıkartılması beklenen ithal cep telefonları gümrük zammı Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile yürürlükten kaldırıldı.

İthal cep telefonlarının birim gümrük kıymeti 350 dolara çıkartımayacak ve cep telefonu ithalatı mevcut gümrük fiyatı ile devam edecek. 

200 DOLAR ALINMAYA DEVAM EDİLECEK

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ 28 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayımlan ve karar gereceğine 30 Mart itibarıyla ithal cep telefonlarında adet başına birim gümrük kıymetinin 200 dolardan 350 dolara yükseltilmesi öngörülmüştü.

İKİ GÜN KALA İPTAL EDİLDİ

Ancak söz konusu tebliğin yürürlüğe girmesine iki gün kala Resmi Gazete'de yayımlanan başka bir tebliğ ile düzenleme yürürlüğe girmeden kaldırıldı. 

30 Mart'ta yürürlüğe giremesi beklenen önceki kararın ithal cep telefonlarına 2 bin 500 lira zam getirmesi planlanıyordu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!