banner2

İşverenler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı konferansta konuştu: Asgari ücretin fazlasını teşvik ediyoruz

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da konuk olarak katıldığı bir toplantıda "Asgari ücret taban ücrettir. Makul olması gerekir. İmkanı ve gücü olan işverenlerimizi, bunun üzerinde ücretler vermeye de teşvik ediyoruz." ifadesini kullandı.

Ekonomi 06.12.2022, 16:18 06.12.2022, 17:36
Abone ol
İşverenler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı konferansta konuştu: Asgari ücretin fazlasını teşvik ediyoruz

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda da yer alan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, asgari ücrete ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. 

AVRUPA'DA ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ ALMAYAN 2 ÜLKE VAR

Yıl başında asgari ücrette tarihi bir mutabakata imza attıklarını ve asgari ücretten artık vergi alınmadığı anımsatan Akkol, asgari ücretten vergi almayan Avrupa'daki sadece 2 ülkeden birinin Türkiye olduğuna işaret etti.

Akkol, 30-40 yılın hayalinin devlet, işçi konfederasyonları ve TİSK'in ortak bilinciyle gerçeğe dönüştürüldüğünü belirterek, 6 ay sonra yine 3'lü mutabakatla çalışanların emeğini enflasyona karşı koruduklarını ifade etti.

"ASGARİ ÜCRET TABAN ÜCRETTİR"

Bu mutabakatı tüm dünya karışıklıklar içindeyken çok önemsediklerini vurgulayan Akkol, "Bunun devamı için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ayrıca her zaman ifade ediyoruz. Asgari ücret taban ücrettir. Makul olması gerekir. İmkanı ve gücü olan işverenlerimizi, bunun üzerinde ücretler vermeye de teşvik ediyoruz. Sizin huzurunuzda bunu bir kez daha söylüyorum." dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!