banner2

İstanbul'da TOKİ nereye yapılacak? TOKİ konutları İstanbul'un hangi ilçelerinde yapılacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 81 ilde TOKİ sosyal konut projelerine başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin detaylarını açıkladı. Vatandaşlar İstanbul'daki TOKİ konutlarının hangi ilçelerde yapılacağını araştırıyor. Peki TOKİ Sosyal Konut Projeleri İstanbul'da nerede yapılacak?

Ekonomi 18.09.2022, 00:23 18.09.2022, 00:13
Abone ol
İstanbul'da TOKİ nereye yapılacak? TOKİ konutları İstanbul'un hangi ilçelerinde yapılacak?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için heyecanlı bekleyiş başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ Sosyal Konut projesi hakkındaki detayları 13 Eylül'de yaptığı açıklamada duyurmuştu. TOKİ başvuruları 14 Eylül itibarıyla başladı. TOKİ Sosyal Konut Projesi hakkında detaylar da vatandaşlar tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. Peki TOKİ konutları İstanbul'da hangi il ve ilçelerde yapılacak? TOKİ konutları İstanbul'da nerede yapılacak? İşte detaylar...

TOKİ İSTANBUL'DA NEREDE YAPILACAK?

81 ilde yapılacak TOKİ konutları projesi kapsamında en fazla konut İstanbul'a yapılacak. İstanbul'da 50 bin konut inşa edilecek.

Bu konutlar Avrupa Yakası'nda Arnavutköy, Başakşehir, Esenler'de, Anadolu Yakası'nda ise Çatalca, Silivri ve Tuzla'da yapılacak. Sosyal konutlardan 28 bin 340'ı Arnavutköy, Başakşehir, Esenler'de, 540'ı Çatalca'da, 200'ü Silivri Selimpaşa'da, 20 bin 920'si ise Tuzla ilçesine inşa edilecek.

Başvurular 14 Eylül - 31 Ekim tarihleri arasında e-Devlet ve bankalar üzerinden yapılabilecek. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!