İslam Memiş 'varlıklarınıza sahip çıkın' diyerek uyardı! Altın ve dövizde büyük tezgah var

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle baskı altında olan altın ve döviz piyasasını yorumladı.

Ekonomi 02.03.2022, 11:56
İslam Memiş 'varlıklarınıza sahip çıkın' diyerek uyardı! Altın ve dövizde büyük tezgah var

Altın ve döviz hakkındaki öngörüleri doğru çıkan Altın ve Para Piyasaları İslam Memiş, güncel ekonomik verilere dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında 'varlıklarınıza sahip çıkın' diyen Memiş, enflasyonun kalıcı olduğunu savundu.

Petrol fiyatlarında ciddi bir ralli olduğunu dile getiren İslam Memiş, “Bu da pompa fiyatlarında yeni zamlar, yüksek gelen bir enflasyon, küresel piyasalarda büyüme endişeleri ve hayatın daha pahalı olması anlamını taşıyor. Ulaşım sektöründe yeni zamların gelmesi ihtimalini güçlendiren bir fiyatlama” ifadelerini kullandı.

'İNSANLARI ENFLASYONUN GEÇİCİ OLDUĞUNA İNANDIRIYORLAR'

Piyasalarda yaşanan bu gelişmeleri ‘tezgâh’ olarak yorumlayan İslam Memiş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kısa vadede al-sat yapmayın, varlıklarınıza sahip çıkın. 2022 yılında hiç kimseyi rahat bırakmayacaklar. 2022 yılında öyle bir tezgâh hazırladılar ki sizin elinizdeki altını alma tezgahı. Yaklaşık 2,5 aydır uyarılarımı yapıyorum. Hala ısrarla TL ile işlem yapan var. TL üzerinden işlem yapanlar zarar edecek. Bunu aylardır söylüyorum. 2022 yılında insanların elindeki bütün varlıkları almak için piyasa oluşturdular. Rusya’da, Ukrayna’da bir tantana çıkarılıyor. Ama hedef başka. Film başka. Parayı çok güzel bir şekilde katlıyorlar şu anda. Günlerdir yaşananlara rağmen altının ons fiyatı 1925 dolar. Şu an altın fiyatlarının normalde 2000, 2500 hatta 3000 dolar seviyelerine çıkması gerekiyor. İşte manipülasyon burada.

Son 6 aydır dünyada enflasyon patlak vermiş, insanlar fakirleşiyor ve ısrarla altın, gümüş satıyorlar. Çünkü insanları enflasyonun geçici olduğuna inandırmak için. Enflasyonun olduğu yerde altın, gümüş, petrol fiyatları kraldır. Bunlara rağmen ons altın 1925 dolar seviyesinde çünkü dikkatler farklı yere dağılıyor. ABD Merkez Bankası Fed’in 50 baz puan faiz artırımı beklentisi vardı. İhaleyi Putin’e bıraktılar. Bütün dünyada enflasyon endişesi vardı. Dünyadaki siyasi istikrar bozulacaktı. Bütün dünya liderleri ihaleyi Putin’e bıraktı. Bu çok güzel bir bahane oldu. Artık kimse enflasyonu konuşmuyor. Herkes savaşa odaklandı.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!