İslam Memiş'ten kan donduran dolar ve altın itirafı! 'Operasyon başladı elinizi çabuk tutun'

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yine çok konuşulacak bir tahminde bulundu. 'Bu hafta çok büyük bir operasyonun içerisindeyiz' diyen Memiş, yatırımcıları uyardı. 

Ekonomi 13.05.2022, 16:42 13.05.2022, 16:52
Abone ol
İslam Memiş'ten kan donduran dolar ve altın itirafı! 'Operasyon başladı elinizi çabuk tutun'

Dolar, altın ve gümüşe yönelik tahminlerini büyük oranda tutturan İslam Memiş, finansal piyasalara dair değerlendirmelerde bulundu. 

"FED OPERASYON YAPTI"

YouTube kanalında yatırımcıları uyaran Memiş, konuya ilişkin şunları söyledi:

"Hiç kimsenin beklemediği bir anda Amerikan Merkez Bankası Fed ciddi bir silkeleme operasyonu yaptı. Bu operasyonla birlikte bütün varlıklarda sert çöküş yaşandı. Bu süreçte dolar endeksinin 104 seviyesinin üzerine hızlı bir şekilde çıktığını gözlemliyoruz. Yani dolar uluslararası piyasalarda değer kazanma sürecine devam ediyor. Bu hafta Fed üyeleri ve Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları oldu. Faiz artırım süreci ile ilgili pozitif ve şahin tonda yapılan açıklamalar diğer riskli varlıklarda satışlara neden oldu. Özellikle küresel borsalarda sert düşüşler gördük. Yüksek enflasyon karşısında merkez bankalarının kontrollü bir şekilde piyasaları manipüle etmesi özellikle resesyon riski ile küresel piyasaların karşı karşıya gelmesi, merkez bankalarının faiz artırmaktan başka çaresinin kalmaması da gelecek aylar için çok da yönetilebilir bir dünya ekonomisi olmadığını bize göstermiş oluyor.

"YATIRIMCILAR PANİK YAPMADAN KALMALILAR"

Yatırımcılar bu süreçte soğukkanlı bir şekilde panik yapmadan kalmalılar. Bu hafta yaşanan sert çöküşten sonra kripto paralarda haftanın son işlem gününde toparlanma görülüyor. Aslında her ne kadar düşük bir rakam varsa bu piyasaya giren yatırımcı sayısında ciddi bir artış olduğunu gözlemliyoruz. Makas aralıklarına dikkat edin. Ne alırken ne satarken bu makas aralıklarını göz önünde bulundurmayan yatırımcı yanlış hamleler yapabilir.

"900 LİRANIN ALTINA SARKMAYAN BİR GRAM ALTIN VAR"

1830 dolar seviyesi dün kırıldı. Ons altında düşüşlerin devam etmesi için en az iki gün üst üste bu seviyenin altında kapanış gerçekleştirmesi lazım. 900 liranın altına sarkmayan bir gram altın var. Gram altının kurtarıcısı dolar kuru oldu. Dolar yüksek olduğu için gram tarafında düşüşler görmedik. Ekranlarda 906 lira görseniz de şu anda Kapalıçarşı piyasasında gram altın 925 lira. Yani 906 liraya gram altın piyasada yok. O yüzden alım satım arasındaki yanılgıyı rafa kaldırıp buna alışmanız gerekiyor.

"DOLARDAKİ DEĞER ARTIŞI YIL SONUNA KADAR DEVAM EDECEK""

Dolardaki değer artışının yıl sonuna kadar devam edeceğini tahmin ediyoruz. Doların karşısındaki tüm yatırım araçları şu anda ezme politikası ile insanların varlıklarını çalıyorlar. Çok büyük bir operasyonun içerisindeyiz bu hafta. O yüzden tuzaklara karşı duruşunuzu bozmayın. Dünyada yükselen bir enflasyon var. Merkez bankaları köşeye sıkıştı. Küresel finans sistemi çöktü. Sistem çöktüğü için de insanların elinden varlıklarını alıyorlar. Lütfen varlıklarınıza sahip çıkın."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!