banner2

İslam Memiş'ten duyanları korkutan açıklama! Artık gerek kalmadı diyerek duyurdu

Altın, dolar, euro, kripto para gibi yatırım araçlarına ilişkin yaptığı yorumlarla büyük bir yatırımcı kitlesine hitap eden İslam Memiş, bu kez çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 

Ekonomi 25.01.2023, 14:08
Abone ol
İslam Memiş'ten duyanları korkutan açıklama! Artık gerek kalmadı diyerek duyurdu

Finans Analisti İslam Memiş, altın ne kadar, kaç TL? dolar rekor kıracak mı? Borsa'da hedef ne? gibi soruların yanında gündelik hayata ve gelecek dünyaya ilişkin yaptığı yorumlarla da gündem olmaya devam ediyor. 

Memiş, TV100 için hazırladığı son yazısında, geleceğe ilişkin bomba bir tahminde bulundu ve dijital dönemin nasıl olacağını açıkladı.

FAYDALARINI GÖRECEĞİZ

İşte Finans Analisti İslam Memiş'in o yazısı:

Teknoloji ve dijital dönemden bahsediyorum. Beklenenden hızlı geliyorlar. Test aşamaları başarılı, sermayeleri hazır. İnsan hayatını kolaylaştıran teknolojinin faydalarını da göreceğiz, çoğu mesleklerin artık olmayacağını da. Mesela; doktora gitmek zorunda kalmayacağız. Yapay zeka, bize doktorluk yapacak. Hatta teşhis konusunda oldukça başarılı olacaklar. Her hasta olduğumuzda hastaneye gitmek zorunda kalmayacağız.Bilgisayarda derdimizi anlatmamız yeterli olacak. Hatta “Uzman”, “Uzman değilim”, “Hastayım”, “Öğrenmek istiyorum” seçenekleri bile olacak. Ameliyatlar uzaktan olacak. Ameliyatlar için ülke ülke gezme sorunu ortadan kalkıyor.

YAPAY ZEKA SINIRSIZ HİZMET VERECEK

Avukatlık. Geleceğin riskli mesleklerinden. Yüz tanıma sistemleri, delil toplama, yalan test aşamaları ve birçok modern sistemin getireceği kolaylıklar hukuk alanında boy gösterecek. Yapay zeka, bize hukuk alanında sınırsız hizmet verecek. Bankacılık. Türkiye’nin ilk beş büyük bankasının bugünkü personel sayısı 15-20 bin civarında. 24-25 bin olanda var ancak o sayıyı bu yıl düşürecekler.

DİJİTAL BANKACILIK SİSTEMİ DEĞİŞECEK

Dijital bankacılık sistemi hazır. Çok yakında küçük küçük bankalar hayatımızda olacak. Bir bankayı 100 personel ile açabilecekler. Çünkü her şey dijital olacağından insana gerek kalmayacak. Kredi kartı, ATM kartı vesaire bunlara gerek kalmayacak. Sadece dijital bir şifre ile anında her şey çözülecek.

Eğitim. Artık okul hayatının bir önemi kalmayacak. Eğitim, bilgi, yetiştirme vesaire tabii ki olacak, ancak bugünkü eğitimin teknoloji karşısında bir karşılığı olmayacak. Bugünkü eğitimi biraz düşündüğünüzde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Öğretmen artık teknoloji olacak. Bugün bile bilgi avcumuzun içerisinde.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!