İslam Memiş'ten dolar, euro ve altın yatırımcılarına müjde! O tarihte rekor kıracak

Altın ve dövizde belirsizlik devam ederken Uzman isim İslam Memiş'ten çok konuşulacak bir değerlendirme geldi. Ev ve araba almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiğini belirten İslam Memiş, yatırımcının baskılanan dolar kuruna aldanıp dibi beklememesini tavsiye etti.

Ekonomi 06.04.2022, 16:43
İslam Memiş'ten dolar, euro ve altın yatırımcılarına müjde! O tarihte rekor kıracak

Altın ve dolardaki belirsizlik devam ederken parasını ev ve araba alarak yatırıma çevirmek isteyenler için Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten önemli bir tavsiye geldi. 

HIZLICA HAREKETE GEÇİN

Ev ve araba fiyatlarının önümüzdeki aylarda daha da yükseleceğinin altını çizen İslam Memiş, beklemek yerine hızlıca harekete geçmenin daha mantıklı olduğunu belirtti.

NİSAN AYI ALIM İÇİN SON FIRSAT

''Son günlerde 'Ev ve araba fiyatları düşer mi? Arsaya yatırım yapılır mı? Döviz altın borcumu kapatmalı kapatmalı mıyım?' soruları çok gelmeye başladı. Kafalarda ciddi bir soru işareti var” diyen İslam Memiş, “Bu karışıklığın sebebi piyasalarda manipülasyon ve diken üstünde bekleyen sıkışmış piyasalar. Son haftalarda manipülasyon piyasası var, bekleyin, yüksekten maliyet yapmayın uyarılarım vardı. Özellik bu süreçte insanları korku ve endişeye iterek elindeki varlıkları alacaklar uyarılarımız vardı. Nisan ayı ise alım için son fırsat. Alım yapmayan zarar eder. Manipülasyon piyasasında alım yapmak için boşuna dibi görmeyi beklemeyin” ifadelerini kullandı.

EV FİYATLARI GERİLEMEYECEK

Ev fiyatlarının gerilemeyeceğini ve her an konut alınabileceğini kaydeden İslam Memiş, “Emlak sektöründe oluşturulan rant piyasasını size anlattım. Bir yandan cambazlıkla fiyatlar artarken diğer yandan maliyetlerin artması ve dolar kurunun yükselmesi ev fiyatlarını uçuruyor. Enflasyon rakamları yükselmeye devam ettikçe insanların ek gelire veya kiraya ihtiyacı olacak. ” değerlendirmesini yaptı.

'SIFIR ARAÇ FİYATLARININ YÜKSELMESİ AN MESELESİ'

Youtube kanalında konuşan İslam Memiş sıfır ve ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar için şu değerlendirmede bulundu:

“Aralık ayında sık sık araç fiyatları düşecek almayın, araba fiyatlarında balon var uyarılarında bulundum. Dolar kurunun 18 liradan 10 liraya gerilemesi araç Piyasalarındaki yüzde 10’luk köpüğü aldı. Daha sonrada piyasaların kitlenmesiyle hiç kimsenin araba almaması nedeniyle fiyatlar düştü. Son 3 ayda kimse araba alıp satamadı. Petrol ve akaryakıt fiyatları nedeniyle hazırda parası olan da araba almaktan vazgeçti. Sigorta, kasko ve bakım maliyetleri de arttı. Bu yükselişler nedeniyle son 3 - 4 ayda ikinci el araba fiyatlarında yüzde 20’lik bir gerileme oldu. Bundan sonraki süreçte araba fiyatları düşer mi? Sanmıyorum. Benim öngördüğüm yüzde 20’lik düşüş gerçekleşti. Özellikle sıfır araçlarda döviz kurlarının baskılanması tamamlandığında atak yaparsa fiyatlarda yükselecektir. Sıfır araç fiyatlarının yükselmesi an meselesi.”

'EV VE ARABA ALACAKLAR BİR AN ÖNCE ALSIN'

İslam Memiş ev ve araba almak isteyen yatırımcının baskılanan dolar kuruna aldanıp dibi beklememesi gerektiğini ifade ederken şu sözlere yer verdi:

''Ev ve araba alacaklar bir an önce alsın. Dolar ve döviz kurlarında yukarı yönlü ataklar bekliyorum. Bu ataklarla birlikte emlak ve araba tekrar toparlanma sürecine girebilir. Aralık ayında sık sık bahsettiğim ikinci el araç fiyatlarındaki yüzde 20’lik gerileme gerçekleşti. Bundan sonraki süreçlerde araba fiyatlarında yeni zamlar gündeme gelecektir diye tahmin ediyorum.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!