banner2

İslam Memiş 'operasyon var' diyerek açıkladı! Gram altın bu tarihte 200 TL birden artacak

Son haftalardaki rekor yükselişle birlikte gram altının gelecek fiyat hareketlerine ilişkin tahminler merak edilirken Finans Analisti İslam Memiş'ten gram altının 1500 TL olacağına yönelik yeni bir tahmin geldi.

Ekonomi 05.04.2023, 13:02 05.04.2023, 13:02
Abone ol
İslam Memiş 'operasyon var' diyerek açıkladı! Gram altın bu tarihte 200 TL birden artacak

Başta altın, dolar, gümüş ve borsa olmak üzere piyasalara ilişkin yaptığı tahminleriyle dikkatleri üzerine çeken ve yatırımcıların takip ettiği isimlerden biri haline gelen İslam Memiş, çok konuşulacak gram altın tahmininde bulundu. 

Memiş, gram altının önümüzdeki süreçte 1500 TL'ye kadar yükseleceğini söyledi. Geçtiğimiz hafta gram altın tüm zamanların rekorunu kırmış ve serbest piyasalarda 1253 TL seviyesine ulaşmıştı, öte yandan ekranlarda 1230'ları aşan seviyeler gram altın için test edilmişti.

"ALTIN GÜVENLİ LİMAN GÖMLEĞİNİ GİYDİ"

"Bu yıl rekor kelimesini sık sık duyacağız" diyen Finans Analisti İslam Memiş, piyasalara ilişkin şu tahminlerde bulundu:

"Çünkü altın fiyatları son 2 haftadır ABD'de bankaların iflas haberleriyle güvenli liman gömleğini giydi. Bankacılık krizinin başka bankalara da yansıyabileceği, jeopolitik riskleri devamı, resesyon endişeleri de devam ediyor. Bu belirsizlikler altın fiyatlarını destekleyen başlıca faktörler."

MERKEZ BANKALARI GERİYE ÇEKİLECEK

Geçtiğimiz yıla baktığımız zaman altın fiyatları baskı altında kalmıştı. Altın bu yıl biraz daha serbest kalıyor ve merkez bankalarının da sahneden indiğini dönem başlıyor. Fed ve diğerleri artık kenara çekilecek ve altın fiyatları buradan da güç toplayabilir.

1550 TL DÜZEYİNİ BEKLİYORUM

Yani ons altın 2000 dolar seviyesi üzerinde kalıcı olarak 2350 dolar düzeyini test edebilir. Serbest piyasalarda 1237 TL fiyatından kapanış yapan gram altın TL fiyatında ise 2023 yılı için 1450 TL ve devamında 1550 TL düzeylerini bekliyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!