banner2

İslam Memiş o tarihi işaret etti! Gram altın 1400 TL olacak

Gram altın bugün 1154 TL'ye kadar çıkarak yeni bir rekora imza attı. Gram altında yükseliş devam ederken Finans Analisti İslam Memiş gram altının 1400 TL'ye kadar yükseleceğini belirterek tarih verdi.

Ekonomi 13.01.2023, 18:17
Abone ol
İslam Memiş o tarihi işaret etti! Gram altın 1400 TL olacak

Gram altın ve döviz fiyatlarında yükseliş başladı. Gram altın bugün 1154 TL'ye ulaşarak yeni rekora imza attı. 

Rekor yükseliş sonrası Finans Analisti İslam Memiş gram altın hakkında uyarıda bulunarak yatırım yapacak vatandaşlar için açıklamada bulundu. 

Altının iki haftalık süre zarfında yüzde 3,3,5 civarında değer kazandığını belirten Finans Analisti İslam Memiş, "Gram altın yükselişini sürdürecek mi?" sorusuna yanıt verdi.

1400 TL'LERİ KONUŞACAĞIZ 

Memiş, orta ve uzun vadede altının görebileceği değere ilişkin tahminlerini paylaşarak, "Özellikle hem resesyon, speakülasyon, jeopolitik dişler tarafından beklentimiz oldukça yüksek. Bu da ons altın yıl içerisinde iki bin dolar seviyesi üzerine ataklar gerçekleştirebilir. Gram tarafı pozitif yönde etkilenebilir ve gram altın TL fiyatında orta ve uzun vadede 1300'lü, 1400'lü rakamları konuşabiliriz" ifadelerini kullandı.

GERİ ÇEKİLME DÖNEMİ FIRSAT OLACAK 

Memiş, altın fiyatlarında yaşanacak geri çekilmelerin fırsata çevrilebileceğini belirtti. Memiş şunları söyledi:

Özellikle altın borcu olan vatandaşlarımız düğün yapacak olan vatandaşlarımızın da önümüzdeki haftalarda öngördüğüm bu geri çekilmeleri bir fırsata çevirebilir. Özellikle altın borçlanacak olan vatandaşlarımızın da yıl içerisinde altın fiyatlarını yine değer artışlarını göz önünde bulundurması gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!