Yandex Metrica

İslam Memiş hedeflerini tek tek açıkladı: Gram altın önce 3000, sonra 3500 lira olacak!

İslam Memiş hedeflerini tek tek açıkladı: Gram altın önce 3000, sonra 3500 lira olacak!

Altın yatırımcılarının oldukça sıkı takip ettiği ekonomist İslam Memiş'ten çarpıcı gram altın tahmini geldi. Geçtiğimiz Mayıs ayının şampiyonunun 'Gümüş' olduğunu vurgulayan Memiş, gram altın için tarih vererek önce 3000, daha sonra 3500 lira olacak dedi.  

Ekonomi

04.06.2024, 12:55

Altında her düşüşün bir alım fırsatı olduğunu vurgulayan İslam Memiş'ten dört gözle beklenen açıklamalar peş peşe geldi. Yatırımcılar güvenli liman altının yükseleceği tarihi beklerken uzman isim önce 3000 lira, sonra 3500 lira olacak diyerek müjdeyi verdi.

IMF'den Türkiye büyüme tahminine revizyon: Beklenenden daha yüksek IMF'den Türkiye büyüme tahminine revizyon: Beklenenden daha yüksek Haberi Görüntüle

ALTIN VE GÜMÜŞ FİYATLARI BAYRAMDAN SONRA...

Altın ve gümüş fiyatlarındaki baskılanmanın bayrama kadar devam edeceğini belirten İslam Memiş, ons altında 2300, devamında ise 2280 dolara kadar geri çekilme beklediğini dile getirdi.

Memiş, ''Altın ve gümüş fiyatlarındaki baskılanmanın bayrama kadar devam edeceğini, ons altında 2300 devamında 2280'e kadar geri çekilmenin devam edeceğini bekliyorum. Ons altın 2331 dolarda. Bu hafta 2300-2350 doları takip edeceğim. 2300 altına sarkarsa 2280 dolar gibi güçlü bir destek seviyesi var. Yıl içinde 2600 dolar beklentimiz devam ediyor. Yılın son çeyreğinde altın fiyatları yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'de haziranda kaç konut satıldı? Geçen yılın aynı ayına göre azalış var Türkiye'de haziranda kaç konut satıldı? Geçen yılın aynı ayına göre... Haberi Görüntüle

GRAM ALTIN YÜKSELİŞE GEÇECEK!

İslam Memiş şu ifadeleri kullandı;

Gram altın yine ons altını takip ediyor. Ons nereye gram altın oraya. 2415 - 2420 lira aralığında. Yukarıda 2450 lira var. Burada geziniyor. Soru basit, altın alma zamanı geldi mi? Evet. Bayrama kadar süreçte bu işi bitirmekle alakalı yorumlarım geçerliliğini koruyor.

Gümüşün ons fiyatında 29.50 dolar destek seviyesini takip edeceğim. 1 dolarlık bir düşüş alanı var. Yukarıda 31.50 direnci var. Gram gümüş 31 lira 47 kuruş. Burada 30 lira beklentim devam ediyor, düşüşle alakalı. Bu hafta boyunca gümüş ve altında baskılanma devam eder.

TÜİK enflasyonu açıkladı. Beklenen bir yükselişti. Ekonomi yönetimi ve piyasalar için sürpriz bir veri gelmedi. Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Şimşek, 'en kötüsü geride kaldı, sert düşüş bekliyoruz' dedi. Eylülde 40'lı rakamları görebiliriz. Yüzde 50 aşağısıyla ilgili beklenti var, umarım gerçekleşir. Memur ve memur emeklileri de yüzde 20'lik bir zam bekliyor.

Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararı açıklanacak. İndirim güçlü. Faiz indirirse gelişmiş ülkeler arasında ilk faiz indiren merkez bankası olacak. Cuma günü de ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi var. Nasıl bir hamle yapar ipucu aranacak. Dolar endeksi için de önemli cuma günü. Küresel piyasalar için oldukça önemli olacak.

Habere Tepki Ver

10

1

3

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading