banner2

İslam Memiş 'gram altından daha karlı' diyerek duyurdu! Vergilendirme yok, ayağınıza kadar geliyor: Bu fırsatı kaçırmayın

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayan Darphane Altın Sertifikaları’nın gram altına alternatif olacağını dile getirerek, “Hem kar üzerinden bir vergilendirmesi yok hem de kapınıza kadar getirilecek” dedi.

Ekonomi 26.11.2022, 11:20
Abone ol

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Darphane'nin yeni altın sertifikası uygulamasıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

'5 LİRALIK MAKAS ARALIĞI VAR'

Memiş, "Altın alım satımında makas aralığına alternatif geldi!" başlıklı videosunda şu değerlendirmelerde bulundu:

Dolar TL piyasada 18.68-70 lira aralığında. Buradaki baskılanma, stabil durum korunuyor. Altının onsunda asıl hedef seviyemiz 1815 dolar seviyesi. Elinde dolar olan da bu süreci yakından takip etmeli. Gram altın 1053-1056 lira aralığında piyasada. Ekranlardaki 1047'ye çok kanmamak gerekiyor. 5 liralık makas aralığı var. Bozdurmak isteyen bilmeli.

'GRAM ALTININ ALTERNATİFİ'

İslam Memiş'in 'gram altın' alternatifi diyerek açıkladığı yöntem ise şöyle...

Darphane'nin yeni adımları gelmeye devam ediyor. Darphane sadece madeni para basmıyor. Sikke altınlar da basıyor, cumhuriyet, çeyrek altını, reşat altını... Yakın tarihte farklı sikkeler basarak kaldığı yerden yoluna devam edecek. Modern teknolojiler kullanacak.

Tam 5 ton altınla artık Borsa İstanbul pay işlemlerinden işlem görülebilecek. Yatırımcılar Borsa İstanbul pay işlemlerine girebilecek sanal ortamda altınları biriktirip en erken 4 ay sonra fiziki olarak almak istiyorsa sertifika ile birlikte Ziraat Katılım'dan alabilecek.

'KAR ÜZERİNDE DEVLETİN BİR VERGİLENDİRMESİ YOK'

Bir gramdan başlar 1 kilograma kadar altın gider. 24 ayar altınları biriktirmiş ve almış oluyorsunuz. Kuyumcudaki paket gram altınlardan bahsediyorum. Bunlar birikiyor karınız oluyor. Gram altın yükseliyor, kar üzerinde devletin bir vergilendirmesi yok.

Fiziki olarak gidip teslim alamıyorsunuz, bu kez ayağa hizmet çağırıyorsunuz. Bana getirebilir misiniz diyorsun, nakliye masrafını verip hizmet size sunulacak.

Borsa İstanbul'un işbirliği ile Darphane bu işi yapıyor. Sizin birikimleriniz var bankadan gram altın alacaksınız. Bu kez almıyorsunuz, Borsa İstanbul'dan alıyorsunuz. Nasıl bir avantaj var. Bugüne kadar bankaların alım satım makas aralığında uçurumlar var.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!