banner2

İslam Memiş duyurdu! Gram altın ikiye katlanacak: Bugünkü fiyatları çok ucuz

Finans uzmanı İslam Memiş, gram altın fiyatı hakkında tahminlerini paylaştı. Memiş, gram altının 2 bin 500 TL'ye ulaşmasını beklediğini ve bu fiyat hedefini net bir tarih vermeden ifade etti.

Ekonomi 18.09.2023, 12:12 18.09.2023, 12:22
Abone ol
İslam Memiş duyurdu! Gram altın ikiye katlanacak: Bugünkü fiyatları çok ucuz

Ünlü ekonomist İslam Memiş, geçtiğimiz haftanın piyasa verilerini değerlendirdi ve gram altın için uzun vadeli tahminlerini paylaştı. Memiş, ons ve gram altın fiyat hareketlerini inceledikten sonra, gram altının uzun vadede 2 bin 500 TL seviyesine ulaşmasını beklediğini ifade etti. Ayrıca, yatırımcılara bu fiyat hedefine ulaşma konusunda net bir tarih verdi.

ABD'DE ENFLASYON YÜZDE 4'E ÇIKACAK

Ons altının haftayı bin 928 dolar seviyesinde yüzde 1 primle tamamladığına belirten İslam Memiş, "Hızlı bir toparlanma oldu. Fed'in faiz kararı var, yine bir dalgalanma olacak. Yüzde 3.7 geldi ABD enflasyonu. Enflasyon geri gelecek ve artmaya devam edecek. Daha kötüsü, ABD'de enflasyonun yüzde 4'e çıkacağına tanık olacağız. Altın fiyatlarında, gümüş fiyatlarında böylece düşüşler kalıcı olmayacak. Şu anda bin 928 dolarda, yukarıda bin 960 direnci var" açıklamasında bulundu.

'BU HAFTA ALIM YAPANLAR İYİ KARAR VERDİ'

Altın fiyatlarının bu günlerde dip seviyseinde olduğunu belirten Memiş, "Serbest piyasalarda bin 702- bin 712 lira. bin 700 altına sarktı bu hafta ancak kesinlikle dip seviyeler, fırsatları kaçırmayın, yıl sonunda bin 880, 2024 yılının ortalarında, yaz aylarında 2 bin 500 lira seviyelerini bekliyorum. Bir yıl sonraki fiyatı baz aldığımızda bugünkü fiyatlar çok ucuz. Bu hafta alım yapanlar iyi karar verdi" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!