banner2

İslam Memiş döviz ve altın almayın deyip uyardı! Gelecek yılların yatırım aracını duyurdu!

Altın ve dolar yorumları ile dikkatleri üzerine çeken altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, şimdi de ‘gümüş’ yorumunu yaptı. Gümüşün 2.5 TL'den 10 TL'ye çıktığını vurguladı ve 1'e 3 kazandıracağını söyledi.

Ekonomi 31.12.2021, 11:20 31.12.2021, 11:26
Abone ol
İslam Memiş döviz ve altın almayın deyip uyardı! Gelecek yılların yatırım aracını duyurdu!

Gram altın hususunda yorumları ile son dönemlerde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, şimdi de gümüş ile ilgili çok çarpıcı yorumlarda bulundu:

GÜMÜŞ YENİ YATIRIM ARACI OLABİLİR Mİ?

İslam Memiş, gümüşün 2.5 TL'den 7.5 TL'ye yükselerek altın fiyatlarını tahtından ettiğini görmüştük. gümüşün gram fiyatı 2.5 TL dedi. 10 Gümüş fiyatı 12 dolar seviyesindeydi. O zamanlar gümüş alın demiştim. Bugün ise 10 gümüş 30 dolara, gram gümüş 10 TL'ye yükseldi. 

Gümüş, tıp alanında kullanılan bir mamul.. Sanayi, otomotiv, bilişim sektöründe çok kullanılıyor. Çin başta olmak üzere güneş panellerinde fiziki gümüş kullanılıyor. Yara bantlarında bile gümüş kullanılıyor. Gümüş gerçekten birçok sektör için bulunmaz bir nimettir. 

Gümüş sadece bir yatırım aracı değil aynı zamanda birçok alanda kullanılan değerli bir emtiadır. Altın fiyatlarında maliyetlerin çok yükseldiği için daha çok gümüş kullanılmaya başlandı. Dünya genelinde ciddi bir fiziki Gümüş talebi var. Avrupa'da fiziki olarak gümüş elde etmek için ciddi vergiler veriliyor. Türkiye'de ise şu anda çok ucuz. Kapalıçarşı'da dilediğiniz kadar gümüş alabiliyorsunuz. Külçe gümüşün bugünkü değeri 10 bin TL. Önümüzdeki 2 yıl boyunca fiziki gümüş ile sanal gümüş arasında ciddi fiyat farkı olacak. ileride 1'e 3 kazandıracak söyleyebilirim.”
İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!