banner2

İslam Memiş 'Çok ucuz' diyerek açıkladı! Gram altın almak için beklemeyin! İlk kez bu kadar açık konuştu

Yeni haftaya sessiz başlayan piyasalar ile ilgili konuşan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten çok konuşulacak tahminler geldi. İşte Memiş'ten altın yatırımcılarına yeni uyarılar...

Ekonomi 27.03.2023, 14:05
Abone ol
İslam Memiş 'Çok ucuz' diyerek açıkladı! Gram altın almak için beklemeyin! İlk kez bu kadar açık konuştu

Geçtiğimiz hafta oldukça hareketli olan piyasalar yeni haftaya sakin başladı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu hafta piyasaların durumuyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Yatırımcılara altın konusunda uyarılarda bulunan Memiş, sessizliğin nedeninin kar satışları olduğunu aktardı.

ALTINDA KAR SATIŞI BEKLENİYOR

Geçen haftayı 1958 dolar civarında kapatan ons altın 2 bin doları zorluyor. İslam Memiş eğer aşağıya doğru bir kırılma olursa 1948 dolar seviyesinin test edileceğin belirtirken direnç seviyesinin ise 1998 dolar olduğunu söyledi. Kâr satışı beklediğinin de altını çizdi.

ALTIN İÇİN GÖRÜNÜM ORTA VE UZUN VADEDE POZİTİF

Herkesin merakla takip ettiği gram altın ise ekranlarda 1208 lira seviyesine gerilemiş durumda. İslam Memiş bunu kısa vadedekilerin kâr satışına bağlarken ekranlarda 1150 ile 1170, serbest piyasada ise 1170 ile 1190 lira arasını takip edeceğini söylerken orta ve uzun vadede altın için görünümün pozitif olduğunu da belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!