banner2

İslam Memiş 'bu fiyata dikkat' diyerek açıkladı! Gram altında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Her şey değişti

ABD'de dev bankaların iflas etmesinin ardından altın fiyatlarında büyük artış meydana geldi. Finans Analisti İslam Memiş ise 'Gram altında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek yatırımcılara kritik bir uyarıda bulundu.

Ekonomi 15.03.2023, 18:08 15.03.2023, 18:25
Abone ol
İslam Memiş 'bu fiyata dikkat' diyerek açıkladı! Gram altında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Her şey değişti

ABD'de dev bankaların iflası Silikon Vadisi'nde ciddi bir krize yol açarken altın fiyatlarında da yükseliş meydana geldi. Finans Analisti İslam Memiş ise altının önümüzdeki aylarda çıkabileceği seviyelere işaret etti ve altın yatırımcısına kritik uyarılarda bulundu.

'ALTIN FİYATLARI DAHA YÜKSELMEDİ'

Finans Analisti İslam Memiş'in açıklamaları şu şekilde:

Aslında altın fiyatları daha yükselmedi, bu yükselişler 1200 lira seviyesini kırdıktan sonra yukarı yönlü hareketlerine devam edecek.Çünkü içerde dolar baskılanıyor ve dışarıda ons baskılanıyor. Bu baskı altında nüksediyor altın fiyatları. Birazda dolar tarafındaki baskı ve ons tarafındaki baskı bittikten sonra hazirandan sonra altın fiyatlarındaki yükselişin süreceğini görüyorum.

'GRAM ALTIN YATIRIMCISI KAZANMAYA DEVAM EDİYOR'

Bu fiyatlar şu an Amerika’daki 3 bankanın batması ve kayyum atanması beraberinde güvenli limanlara girişi tepkisel anlamda göstermiş oldu. Geçen yıl Rusya-Ukrayna çatışmasında da altın fiyatlarında agresif yükselişler gördük. Finansal krizlerde ve jeopolitik risklerde altın çabucak güvenli liman gömleğini giyiyor. İçeride gram altın daha çok avantajlı, özellikle hem dolar hem de onstan beslendiği için. Gram altın yatırımcısı kazanmaya devam ediyor. Bin 114 lira seviyesinden yıla başlamıştı. Şu an itibari ile kapalı çarşı piyasasında bin 180 lira.  

'200'LÜ RAKAMLARI KONUŞABİLİRİZ' 

Önümüzdeki aydan itibaren bin 200’lü rakamları konuşabiliriz. Ancak yaz aylarında özellikle temmuz ağustos aylarında bin 400- bin 550 aralığındaki öngörümüz halen devam ediyor. İçeride kur tarafından destek görmesi dışarıda yine ons tarafından destek görmesi gram altını pozitif yönde etkiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!