banner2

İslam Memiş, altın için uyardı:  Bankalardan alınan altınlara dikkat: Seçim sonrası altında BÜYÜK PLAN deşifre oldu!

Altın, dolar, euro, sterlin, gümüş ve birçok  yatırım aracına yaptığı analizler ile gündeme gelmeyi başaran Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, seçim sonrası altına yatırım yapmak isteyenler için flaş uyarıda bulundu. Altın ile kar almak isteyenleri vatandaş uyardı. İşte güncel altın fiyatları ve ünlü ekonomist İslam Memiş'in açıklamaları... 

Ekonomi 28.05.2023, 16:11 28.05.2023, 16:33
Abone ol
İslam Memiş, altın için uyardı:  Bankalardan alınan altınlara dikkat: Seçim sonrası altında BÜYÜK PLAN deşifre oldu!

Altın için küresel çapta 'güvenli liman' olarak görülmesi altına olan yatırımı artırıyor. Döviz almak isteyernler altın almak için kolları sıvadı ve internette altına dair yapılan yorumları merak ediyor. Ünlü ekonomist İslam Memiş ve kuyumcular altın alarak kar elde etmek isteyen vatandaşlar için birtakım önerilerde bulundu. ABD dolar gücünü arttırmak için yaptığı çabalamalar altın fiyatlarını artmasını biraz bastırıyor. Bu da ekonomik anlamda piyasada belirsizliklere sebep oluyor. Ekonominin belirsilikleri sevmediği biliniyor.

ÜNLÜ EKONOMİSTTEN UYARI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, vatandaşları altın yatırımına ilişkin son yazısında “Büyük Plan” ile ilgili uyardı. Uzun zamandır dünya çapındaki tüm merkez bankalarının ortak hareket ile yürüttüğü bu çalışmadan bahseden uzman isim günlük alım satım sınırı, makas aralıkları, işlem kısıtlaması gibi durumlarla vatandaşlara şu an özellikle ABD’de sınırlamalar konduğunu belirtti.  

Seçimlerden sonra bunun gibi hareketlerin, döviz alım limitinin düşmesi, kuyum altın harcamasının sonlandırılması, nakit avans kısıtlamasının görüleceğini de belirtti. Kontrollü yasaklamanın gündeme geleceğini belirten Memiş, uzun vadeli yatırımcı olunması isteneceğini belirtirken bunun insanlar için kafeste olmak anlamına geleceğini belirtti. Fiziksel varlıklara ulaşılmasının kısıtlanacağını belirten İslam Memiş, kademeli şekilde bunların gerçekleşeceğini ve vatandaşların altın yatırımları ile döviz yatırımlarına doğru şekilde sahip çıkması gerektiğini belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!