İŞKUR'dan iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? İşkur giriş linki

İş arayan vatandaşlar İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara bakıyor. Peki, İŞKUR'dan iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? İşte İşkur giriş linki!

Ekonomi 07.04.2022, 15:01 07.04.2022, 15:10
Abone ol
İŞKUR'dan iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? İşkur giriş linki

İŞKUR, bünyesinde sayısız iş ilanına sahiptir. İş arayan vatandaşların araştırdığı, "İŞKUR'dan iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? İşkur giriş linki nedir?" sorularının yanıtlarını haberimizin devamında sizler için derledik.

İŞKUR İŞ İLANINA NASIL BAŞVURULUR?

İş arayan sıfatı ile İŞKUR'a üye olduktan sonra şu aşamaları tamamlamış olmanız gerekir.

  • Kaydolan kişi mutlaka 14 yaşını doldurmuş olmalıdır.
  • Kayıt sırasında eğitim, meslek, kimlik ve iletişim bilgileri doğru bir şekilde verilmelidir. Özellikle eğitim ve meslek bilgilerini boş bırakmamanız çok önemlidir, kaydınız geçersiz kalabilir.
  • Bu kayıt 12 ay boyunca aktif kalır. Sonrasında internet sitesi üzerinden ya da İŞKUR'a giderek kaydınızı yeniletmeniz gerekir.

İŞKUR’a kaydınızı tamamladıktan sonra, esube.iskur.gov.tr adresinden açık iş ilanları pozisyonlarından kendinize uygun olanı seçmeniz ve başvurmanız gerekmektedir.

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak "Açık İş İlanları" sayfasını açın. Bu ilanları görebilmek için "İş Arayan Girişi" butonuna tıklayıp istenen bilgileri girin.
  • Ekrandaki yüzlerce iş ilanından size uygun olanları bulabilmek için filtreleme işlemi yapmalısınız.
  • Bunun için ekranın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanın. Oraya mesleğinizi, aradığınız özel iş pozisyonlarını, niteliklerinizi veya aradığınız kurumu yazabilirsiniz.
  • İlanların detaylarını görüntülemek için arama çubuğunun alt kısmındaki ülke, şehir, öğrenim durumu vb. boşlukları da doldurun.
  • Eski ilanları da görüntülemek için "İlan No" ve "İlan Tarihi" bilgilerini de doldurabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm bilgileri yazdığınızı düşünüyorsanız "Ara" butonuna tıklayın.

İŞKUR GİRİŞ LİNKİ

İş bulmak isteyen vatandaşlar şu linkten giriş sağlayabilir;

İŞKUR GİRİŞ 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!