Yandex Metrica

DOLAR

33.09

%0.09 expand_less

EURO

36.34

%0.31 expand_less

ALTIN

2617.20

%0.15 expand_less

BIST

11134.08

%-0 expand_less

BTC ($)

64206.01

%-0.4 expand_more

İşçilere müjdeli haber! Yarın belli olacak! Maaşlara zam geliyor

İşçilere müjdeli haber! Yarın belli olacak! Maaşlara zam geliyor

TÜRK-İŞ kamuda çalışan 700 binden fazla işçinin maaşlarına 2023-2025 döneminde yapılacak zammın belirleneceği Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü'ne ilişkin talepleri sonuçlandırmak için yarın bir araya gelecek.

Ekonomi

23.01.2024, 20:23

Karayolları, demiryolları, il özel idareleri, şeker fabrikaları, elektrik üretim santralleri, kömür işletmeleri olmak üzere bakanlıklar, üniversiteler, hastanelerin de aralarında olduğu kamu kurum ve kuruluşlarında çalışam 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren 2023 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmeleri devam ediyor. 

Sigara fiyatlarına 9 TL zam! Gece yarısına kadar stoğunuzu yapın: Parliament, Camel, Winston ne kadar oldu? Sigara fiyatlarına 9 TL zam! Gece yarısına kadar stoğunuzu yapın:... Haberi Görüntüle

700 BİN İŞÇİNİN MAAŞINA ZAM GELECEK 

Sözleşmeye dair talepleri oluşturmak için bünyesinde TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri ve YOL-İŞ Genel Başkanı Ramazan Ağar başkanlığında Kamu Koordinasyon Kurulu oluşturan ve üç kez toplanan TÜRK-İŞ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunulacak ortak bir taslak metin için de HAK-İŞ ile görüşmelerini sürdürüyor.

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ağar, yaptığı açıklamada, 2021'de imzaladıkları protokol kapsamındaki sözleşmelerin bir bölümünün süresinin ocak ayında sona erdiğini, geri kalanının ise mart ayında biteceğini söyledi.

En düşük aylık ne kadar olacak? İşte emekli maaşında üç alternatifli zam formülü En düşük aylık ne kadar olacak? İşte emekli maaşında üç... Haberi Görüntüle

BİR AN EVVEL İMZALANMASINI İSTİYORUZ 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunacakları taleplerin büyük bir bölümünü belirlediklerini, kalanları da en kısa sürede tamamlayacaklarını belirten Ağar, şunları söyledi: 

Bakanlığa sunacağımız ortak metne son şeklini vermek için HAK-İŞ ile de temas halindeyiz. Bu kapsamda iki kez bir araya geldik. Faydalı ve verimli bir süreç oldu. Bu hafta bitmeden mali ve sosyal hakları içeren taleplerimizi netleştireceğiz. Ardından metni, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunacağız. Sözleşmelerin bir kısmının süresinin de dolduğu göz önünde bulundurularak, anlaşmanın bir an evvel uzlaşıyla imzalanmasını istiyoruz.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading