Yandex Metrica

Sitede Ara

İşçilere müjde! İmzalar atıldı: En düşük maaş artık 27 bin 500 lira!

İşçilere müjde! İmzalar atıldı: En düşük maaş artık 27 bin 500 lira!

Yüzlerce işçinin beklediği müjdeli haber için belediyeden onay çıktı. Adana'ın Feke Belediyesinde çalışan sendikalı işçilerin maaşına zam yapıldı. Artık en düşük işçi maaşı 27 bin 500 lira olacak.  

Ekonomi

07.06.2024, 15:47

Yüzlerce işçinin beklediği haber nihayet bugün geldi. Adana'nın Feke ilçesinde Feke Belediyesi'nde çalışan işçilere okkalı zam yapıldı. Feke Belediye Başkanı Cömert Özen ile Hizmet İş Sendikası Adana Şube Başkanı Bekir Hakan Durna tarafından toplu sözleşme anlaşmasına imzalar atıldı.

O hamle her şeyi bozdu! SGK uzmanı hesapladı: En düşük emekli maaşı 31.800 TL olacaktı! O hamle her şeyi bozdu! SGK uzmanı hesapladı: En düşük... Haberi Görüntüle

EN DÜŞÜK MAAŞ 27.500 TL OLDU

Atılan imzalardan sonra Feke Belediye çalışanlarının en düşük maaşı 27.500 TL'ye yükseldi. Belediyede çalışan sendikalı işçiler alınan bu karardan son derece memnun kalırken Feke Belediyesi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Belediye çalışanlarımızın üyesi oldukları Hizmet İş Sendikası ve Feke Belediyesi adına Belediye Başkanımız Cömert Özen ile Hizmet İş Sendikası Adana Şube Başkanı Bekir Hakan Durna’nın hazır bulunduğu sözleşme toplantısıyla Belediye çalışanlarımızdan sendikalı olan maaşlarını 27 bin 500 TL'ye çıkartıldı. Belediye de sendika ile çalışanlarımızı yükselen enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında ezdirmeyen Belediye Başkanımız Cömert Özen'e çalışanlarımız ve aileleri adına teşekkür eder özverili çalışmaları ile hak ettikleri ücret ile çalışmaları devam eden emekçilerimize hayırlı olsun inşallah."

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading