banner2

İş arayanlara müjde! Türkiye Taşkömürü Kurumuna 2 bin işçi alınacak: Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı ne zaman, nasıl alınacak?

İş arayanlara müjdeli haber. Türkiye Taşkömürü Kurumuna tam tamına 2 bin işçi alınacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, X (Twitter) sosyal medya platformundan, konuya dair net konuştu. Peki Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı ne zaman, nasıl alınacak?

Ekonomi 08.09.2023, 11:33 08.09.2023, 11:44
Abone ol
İş arayanlara müjde! Türkiye Taşkömürü Kurumuna 2 bin işçi alınacak: Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı ne zaman, nasıl alınacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar bugün sosyal medya hesabından iş arayan vatandaşlara yönelik bir açıklamada bulundu. Bu doğrultuda, Türkiye Taşkömürü Kurumuna tam tamına 2 bin işçi alınacak. Peki Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı ne zaman, nasıl alınacak?

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU İŞÇİ ALIMI NASIL OLACAK?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye Taşkömürü Kurumuna 2 bin işçi alımına dair olan süreci başladığını ve kaç işçi alınacağını söyleyerek, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle, Zonguldak için 1500, Bartın için 400, Karabük (Yenice) için 100 işçi alımı yapacağız." açıklamasında bulundu.

Başvurular, belirtilen illerin İŞKUR Müdürlükleri tarafından alınacaktır. 

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU İŞÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımları kura yolu ile 13 Ekim Cuma günü Zonguldak, 20 Ekim Cuma günü Bartın ve Karabük'te yapılacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!