İngiltere'den kripto para hakkında yeni karar!

İngiltereli milletvekilleri, İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesine (FCA) gönderdikleri mektup ile kripto paraların bir yatırım aracı olmadığını bildirdi.

Ekonomi 13.12.2021, 11:45
İngiltere'den kripto para hakkında yeni karar!

The Times gazetesinde yer alan bir habere göre Birleşik Krallık'ın parlamenterleri, Mali Davranış Otoritesi başkanı Nikhil Rathi'ye kripto para birimlerinin bir yatırım aracı olmadıklarını ve bu varlıkların yatırım aracı olarak kullanılmaması gerektiğini açıkladı. 

Parlamentonun muhafazakar milletvekili Harriet Baldwin konu ile alakalı, yaptığı açıklamada 'yatırım' kelimesinin genellikle "bir FTSE 100 şirketine veya birim tröste yapılan yatırımı" gösterdiğini ifade etti.

FCA BAŞKANI AYNI DÜŞÜNCEYİ PAYLAŞMIYOR

FCA başkanı Nikhil Rathi, Harriet Baldwin'in kripto paraları tanımlama konusunda aynı düşünceyi paylaşmasa da milletvekilleri ile gerçekleştirdiği görüşmede tüketicilerin yatırım yaparken kripto ile alakalı hiçbir yatırımın tazminata konu olmaması gerektiğini ifade etti. 

FCA, tüketicileri kripto para yatırımlarında bütün sermayelerini kaybetmeyi göze almaları konusunda uyarmıştı.

KRİPTO PARA YATIRIMCILARI YARARLANAMAYACAK  

Eylül ayında kripto para yatırımı konusunda uyarı yapan FCA Başkanı Nikhil Rathi tüketicilerin zararlarını karşılamayı planlayan "Finansal Hizmetler Tazminat Planından" kripto para yatırımcılarının yararlanamayacağını ilan etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!