İngiltere'deki enflasyon ve hayat pahalılığı kitlesel göçe kapı araladı! İngilizler yeni bir hayat kurmanın yollarını arıyor

Son zamanlarda dünyada ve Avrupa'da yükselen enflasyon ve hayat pahalılığı ülke vatandaşlarını yeni arayışlara itiyor. İngilizler, "yeni bir hayat kurarım" umuduyla Avustralya başta olmak üzere diğer ülkelere gitmenin yollarını araştırıyor.

Ekonomi 08.05.2022, 09:37 08.05.2022, 09:53
Abone ol
İngiltere'deki enflasyon ve hayat pahalılığı kitlesel göçe kapı araladı! İngilizler yeni bir hayat kurmanın yollarını arıyor

Ensonhaber'in haberine göre, İngiliz halkının, artan maliyetler nedeniyle farklı ülkelere yerleşme konusunda aramalara başladığı ortaya çıktı.

İNGİLİZLER FARKLI ÜLKELERE KAÇIŞ YOLU ARIYOR

İngiltere basınından Daily Star, yaşam maliyeti krizinin, İngilizlerin toplu göçüne neden olduğunu yazdı.

Haberde, "İngiltere, yaşam maliyeti krizinden kaçmak için yurt dışına taşınan kitlesel göçle karşı karşıya. Bir numaralı destinasyon Avustralya." denildi.

YENİ YAŞAM ARAYANLARIN ORANI YÜZDE 1000 ORANINDA ARTTI

Yapılan bir araştırmaya işaret edilerek, geçen ay fiyat artışlarının "can sıkıcı" olmaya başlamasıyla birlikte, internet üzerinden yeni bir yaşam arayanların geçen ay yüzde 1000 oranında arttığı kaydedildi.

Hızla artan vergi, yakıt ve market faturalarının, İngilizlerin "yurt dışına taşınma" arayışında 10 kat artışa yol açtığı, internet tarihindeki en yüksek seviyelerin görüldüğüne dikkat çekildi.

AVUSTRALYA İÇİN VİZE ARAYIŞINDA YÜZDE 670'LİK ARTIŞ VAR

Google verilerinin analizi, Avustralya için vize arayanlarda yüzde 670'lik bir artış olduğunu gözler önüne serdi.

Göçmenlik avukatı bürosu Reiss Edwards'ın Genel Müdürü Amar Ali, "Yurt dışına göç etmek herkes için çok önemli bir hamle olabilir ve aynı zamanda doğru bilgilerle iyi düşünülmesi gereken bir seçimdir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!