banner2

IBAN numarasını verenlerin hesabına 4300 lira ödeme! Bu şartları aşıyorsanız e-devletten kontrol edip ödemeyi alın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan destek ödemelerinden biri olan evde bakım maaşı ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. Eğer siz de bu şartları taşıyorsanız başvuru yapabilirsiniz. 

Ekonomi 27.05.2023, 16:24
Abone ol
IBAN numarasını verenlerin hesabına 4300 lira ödeme! Bu şartları aşıyorsanız e-devletten kontrol edip ödemeyi alın

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu belirlenen vatandaşlara düzenli olarak destek ödemeleri yapılıyor. Bakanlık tarafından verilen destek ödemelerinden biride evde bakım maaşı. Evde bakım maaşı, yaşlı bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlara bakan kişilere yapılan 4337 TL'lik bir destek ödemesi olduğu açıklandı. 

E-DEVLET'TEN KONTROL EDİN

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara ödenen evde bakım maaşından yararlanabilmek için e-Devlet üzerinden başvur yapmanız gerekmektedir.  Bir çok vatandaşın hesaplarına yattığı açıklanan evde bakım maaşı ödemelerinin size yatırılıp yatırılmadığını öğrenmek için  e-Devlet üzerinde  sorgulayabilirsiniz.

4300 TL ÖDEME

2023 yılında yapılan zam ile 3330 TL olan evde bakım maaşı 4336 TL olarak açıklanmıştı. Her ayın 15'i ile 31 'i arasında yatırılan evde bakım maaşı ödemeleri de hak sahipleinin hesaplarına yattı
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!