banner2

Hükümetten kritik asgari ücret açıklaması! Aralık ayını işaret etti! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan enflasyon vurgusu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2023 yılı asgari ücretine ilişkin "İşçi ve işveren kesiminin oy birliği ile kararlaştırılan 'Asgari Ücret Komisyonu', 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere çalışmalarına Aralık ayında başlayacaktır." dedi.

Ekonomi 25.11.2022, 20:53 25.11.2022, 21:03
Abone ol
Hükümetten kritik asgari ücret açıklaması! Aralık ayını işaret etti! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan enflasyon vurgusu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay "Mısır'la ilişkilerin normalleşmesine yönelik temaslarımız iki tarafın ortak iradesi, müşterek menfaatler, karşılıklı saygı çerçevesinde sürmektedir" dedi. Asgari ücretle ilgili de konuşan Oktay, "şçi ve işveren kesiminin oy birliği ile kararlaştırılan 'Asgari Ücret Komisyonu', 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere çalışmalarına Aralık ayında başlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Mısır'la ilişkilerin normalleşmesine yönelik temaslarımız iki tarafın ortak iradesi, müşterek menfaatler, karşılıklı saygı çerçevesinde sürmektedir" ifadelerini kullandı.

FİYAT ARTIŞI ELEŞTİRİSİ

Zincir marketlere yönelik fiyat artışına dair eleştirilere de değinen Oktay, "Ticaret Bakanlığımız tarafından başta gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri olmak üzere piyasadaki fiyat gelişmeleri yakinen takip edilmektedir. Fiyat istikrarını sağlamak ve vatandaşımızı enflasyonun altında ezdirmemek için gereken politikaları hızla uyguluyoruz." dedi.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Fuat Oktay "İşçi ve işveren kesiminin oy birliği ile kararlaştırılan 'Asgari Ücret Komisyonu', 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere çalışmalarına Aralık ayında başlayacaktır." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!