Hükümet emekliye büyük müjdeyi verdi! 'Hem maaşlarda hem bayram ikramiyelerinde...'

SGK’dan gelen müjdeli haber, emekli vatandaşları mutlu etti. Hem bayram ikramiyeleri hem de maaş zammı hakkında yaşanan gelişmeler emeklilere rahat bir nefes aldırdı. SSK ve Bağkur emeklilerinin dışında yetim aylığı alanlar da bu avantajlardan faydalanabilecekler. İşte habere ilişkin tüm detaylar...

Ekonomi 14.01.2022, 15:31 14.01.2022, 15:32
Abone ol
Hükümet emekliye büyük müjdeyi verdi! 'Hem maaşlarda hem bayram ikramiyelerinde...'

Milyonlarca vatandaşı sevindirecek haberler SGK’dan geldi. Emekli ikramiyeleri hakkında yaşanan gelişmeler vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı. Yayınlanan yeni genelge kapsamında emekli ve memur olan vatandaşlar artık maaşlarını hafta sonları da sıkıntısız bir şekilde çekebilecekler. 

Aynı zamanda bayram ikramiyesi alan kişilerin ölmeleri durumunda hak sahiplerine borç çıkartma gibi bir durum da sona erecek. Yine yetim aylığı alan kız çocuklarının evlenmeleri durumunda ise verilen ikramiyeler de geri alınmayacak. SGL tarafından yayınlanan genelgeler milyonlarca emekli ve memur vatandaşın araştırmaya başlamalarını sağladı. Bu yenilikler kapsamında artık emekli ya da memur vatandaşlar aylıklarını hafta sonları da alma imkanına sahip olacaklar. Aylık ödemeleri için dini bayramlarda aynı düzen devam edecek. 

Eğer alınacak olan ödemeler dini bayramlar gelmiş ise ödemelerin hangi tarihte yapılacağı da ilerleyen süreçte açıklamacak.Emekli ikramiyeleri konusunda en çok rahatlatan detaylardan birisi de hak sahibi olan kişilerin hak sahibi oldukları kişinin ikramiyeyi almaları ardından borçlu çıkmamalarıdır. Yani bu ikramiyeler hak sahibi olan kişilere borç olarak çıkarılmamaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!