banner2

Hesaplara 3708 TL yardım ödemesi yapılacak! Asgari ücretli ve emekliyi de ilgilendiriyor! Çocuğunuz okula gidiyorsa hemen başvurun

İhtiyaç sahibi ailelere Sosyal Devlet kapsamından yardım yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşların bilmediği başka destek ödemeleri de vardır. Çocuk başına yardım yapacağını açıklayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yardım ödemesi almak isteyenler neler yapması merak ediliyor. Detaylar haberimizde yer alıyor.

Ekonomi 19.03.2023, 11:09
Abone ol
Hesaplara 3708 TL yardım ödemesi yapılacak! Asgari ücretli ve emekliyi de ilgilendiriyor! Çocuğunuz okula gidiyorsa hemen başvurun

Sosyal Devlet kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine destek ödemesi yapıyor. Hanede bulunan okula giden çocuklar içinde destek ödemesi olacağı bakanlık tarafından açıklandı.

DAR GELİRLİ VATANDAŞA DESTEK ÖDEMESİ

İhtiyaç sahibi aileler, hanede bulunan çocuklar için yardım ödemesi alabilecek. Yardımı bilmeyen ailelere sürekli olarak açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuk yardımının başladığını duyurdu.

2023 yılının mart ayı ile birlikte çocuk yardımı ödemesini düzenli olarak ailelere her ay 3.708 TL olarak yatırılacak. Çocuklu ailelere verilen destek ödemesine dair araştırmalar devam ediyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen destek ödemesi çocuğu okula giden ailelere her ay düzenli olarak verilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!