banner2

Hesaplara 2.135 TL ödemeler yatırıldı: E-Devlet'ten veya PTT şubesinden hesabınızı kontrol edin!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal destek ödemelerine tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, milyonlarca kişiye destek ödemeleri yatırıldı. Ay sonunu getiremeyen, nakit paraya ihtiyacı olanlar, e-Devlet hesaplarından ödemeleri kontrol edebilir.

Ekonomi 20.11.2023, 12:17 20.11.2023, 12:20
Abone ol
Hesaplara 2.135 TL ödemeler yatırıldı: E-Devlet'ten veya PTT şubesinden hesabınızı kontrol edin!

Türkiye Aile Destek Programı başta olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü birçok farklı programla birlikte, ihtiyaç sahibi hanelere ulaşıyor. 2 bin 125 bin TL'ye kadar olan ödemeler, kimlik numarasına göre yapılıyor. Banka hesabı olanlar bankadan, olmayanlar ise PTT şubeleri üzerinden ödemelerini alıyor.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DEVLETTEN SOSYAL DESTEK YARDIM PARASI

Bakanlık tarafından ödemelere ilişkin yapılan açıklamada, "Aşırı yoksulluk sınırının altında kalan vatandaşlarımızın sosyal yardım sistemine dâhil edilerek aşırı yoksulluktan kurtulmaları ve çalışan yoksulluğu, emekli yoksulluğu gibi durumlarla karşılaşan vatandaşlarımız ile düzenli sosyal yardım programlarımız özelinde belirlenen tematik şartları taşımadığı için bu yardımlardan faydalanamayan belirli bir gelir seviyesinin altındaki vatandaşlarımızın da desteklenmeleri amacıyla yürütülen yardım programı kapsamında yalnızca gelir kriteri dikkate alınmak suretiyle 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nakdi destek sağlanmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

KASIM AYI SOSYAL DESTEK ÖDEMELERİ NE KADAR?

Aile destek programı kapsamında, hanelere aylık 850 ila 1.250 TL arası ödeme yapılıyor. Öte yandan elektrik tüketim desteği ve çocuk bileşeni desteği de ekleniyor.

Elektrik tüketim desteği kapsamında 112 ila 225 TL, çocuk bileşeni desteği kapsamında da 350 ila 650 TL arasında ödeme yapılacak. Ödemeler hesaplara yatırılmaya başlamışkeni e-Devlet hesabı olan kişiler siteye kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal ve Ekonomik Destek Ödeme Bilgileri Sorgulama yazarak ilgili ekrana ulaşarak, isimlerine yatırılan bir tutar olup olmadığını öğrenebilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!