banner2

Herkes bu ödemeden habersiz! Birikmiş paranız olabilir! e-Devlet hesabınızı kontrol edin: Para iadesi yapılıyor!

Çalışanlar ya da zorunlu şekilde işten çıkmış olanlar bu haber sizin için. Hemen e-Devlet sistemini kontrol edin. Binlerce liranız birikmiş olabilir. Para iadesi yapılmaya başlandı. İşte detaylar...

Ekonomi 02.06.2023, 16:36
Abone ol
Herkes bu ödemeden habersiz! Birikmiş paranız olabilir! e-Devlet hesabınızı kontrol edin: Para iadesi yapılıyor!

Birçok kişi çalışma ve iş çıkış süreçleri hakkında bilgi sahibi değil. Genellikle insan kaynakları tarafından yönlendirilen şahıslara, devlet tarafından belirli ödenekler sağlanıyor.

Bu ödenekler de genellikle e-Devlet üzerinden şahıs ismine yatırılıyor. 

E-DEVLET'İNİZİ KONTROL EDİN

Sigortalı olarak bir işyerinde çalışıyorsanız işe girişiniz nedeniyle otomatik olarak BES'e yani Bireyel Emeklilik Sistemi'ne kaydediliyorsunuz. Adına BES hesabı açıldığından haberdar olmayan ve maaşından otomatik olarak BES kesintisi yapıldığı bilmeyenler olabiliyor. Eğer BES'te kalmışsanız sorun yok ama BES'i iptal etmişseniz kesilen paralar sigorta şirketlerinde sizin adınıza kalıyor.

BİNLERCE LİRA BİRİKMİŞ OLABİLİR

Böyle bir kesinti olup olmadığını öğrenmek için E-Devlet'te 'Takasbank Bireysel Emeklilik Bilgilendirme İşlemleri'ne giriş yapabilirsiniz. Görünen hesap durum raporundan bakiye raporlarını inceleyebilir, sigorta şirketlerinde paranızın kalıp kalmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer lehinize bir bakiye mevcutsa bu parayı almak için sigorta şirketine ulaşarak biriken parayı çekmek için talepte bulunabilirsiniz.

Ayrıca e-Devlet'te Şahıs Ödemeleri bölümü de yer alıyor. Burada devletin size çeşitli nedenlerden dolayı yaptığı ödemeleri görebilirsiniz. Bunlar yol parası ödemesi, ilaç ödemesi vb. gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!