'Her şey berbat olacak!' Özgür Demirtaş'tan haddini aşan sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın konut kredisi faizlerinin düşürüldüğünü açıklamasının ardından ekonomist Özgür Demirtaş yorum yapmaktan geri durmadı. Demirtaş kredilerin bedava olduğunu söyledi.

Ekonomi 10.05.2022, 11:20
'Her şey berbat olacak!' Özgür Demirtaş'tan haddini aşan sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında konut almak isteyen vatandaşlara müjde üzerine müjde verdi. Konut kredisi faizlerinin düşürülmesinin ardından birçok ekonomist ve siyasetçi bu karara yorum yaptı. 

Yorum yapanlardan biri de muhalif çıkışlarıyla bilinen Özgür Demirtaş oldu. Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında söz konusu karar için "Açıklanan resmi enflasyonun yüzde 70 olduğu, ucuz krediyle şişirilen ev fiyatlarından insanların yandığı bir ortamda, Siz kalkıp yüzde 0.99 faizle bedavaya çuval çuval TL dağıtırsanız: Saydığım her şeyi daha da BERBAT yaparsınız. Daha yanlış bir politika düşünemiyorum.." ifadesini kullandı.

Kredi faiz oranlarına karşı diğer yorumlar ise şu şekildeydi:

Yazar Alaattin Aktaş: On yıl vadeli, %0.99 faizli, 2 milyon TL kredinin anapara+faiz maliyeti 3.426.674 TL. 3.426.674 TL/120 ay=28.555,62 TL. Yani bu krediyi kullanarak konut alan on yıl boyunca her ay 28.555 TL ödeyecek. “2 milyonluk değil de 500 binlik konut al” diyebilirsiniz. Bulursak alalım!

İslam Memiş: Düşük gelirli vatandaşlar konut için çok üzülmemeli. Çünkü TOKİ’ye ciddi katkı sağlandı. Bu yıl TOKİ, çok sayıda konut üreteceğini ve satışa sunacağını düşünüyorum. Hatta yarından itibaren açıklamalar gelebilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!