banner2

Her ay çocuğunuz için ödemenizi alın: Eğitim seviyesine göre değişiyor, 2422 TL - 3622 TL - 4359 TL kazanma şansı, başvuru şartları açıklandı

Çocukları okula giden aileler için, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı destek ödemesi sunuyor. Ailelerin geçimlerine yardım için yürütülen programlar vatandaşlara büyük destek sağlıyor. Vatandaşlar bu paraya nasıl alacağını merak ediyor. İlkokul, ortaokul, lise fark etmeden yardımlar yapılıyor. Okul desteği nasıl alınır? Okul desteği nereden başvuru yapılır, şartları neler? İşte detaylar.

Ekonomi 20.11.2023, 16:44
Abone ol
Her ay çocuğunuz için ödemenizi alın: Eğitim seviyesine göre değişiyor,  2422 TL - 3622 TL - 4359 TL kazanma şansı, başvuru şartları açıklandı

Çocuğu okula giden aileler zaman zaman masrafları karşılamakta zorlanıyor. Artan enflasyon sebebiyle, Aile Bakanlığı destek ödemeleriyle imdada koşuyor. Ailelerin geçimlerine yardım için yürütülen programlar vatandaşlara büyük destek sağlıyor.  İlkokul, ortaokul, lise fark etmeden bakanlık okul destek parası yardımı yapıyor. Okul desteği nasıl alınır? Okul desteği nereden başvuru yapılır, şartları neler? İşte detaylar.

OKUL DESTEK PARASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Anne veya babanın, çocuğu ile birlikte hane içinde ikamet etmesi gerekmektedir. Çocuğun, okul öncesi, ilkokul, ortaokul veya lisede eğitim görmesi gerekmektedir. Ailenin, hane içinde kişi başına düşen geliri, asgari ücretin 1/3'ünden az olmalıdır.

OKUL DESTEK PARASI NE KADAR VERİLİYOR?

Destek ödemesi miktarları, çocuğun eğitim seviyesine göre değişmektedir. Buna göre;

Okul öncesi eğitim gören çocuklar için aylık 2422 TL, İlkokul ve ortaokulda eğitim gören çocuklar için aylık 3622 TL, Lisede eğitim gören çocuklar için aylık 4359 TL destek ödemesi yapılmaktadır. Bu ödemeler, çocukların eğitim masraflarını karşılamak için kullanılabilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!