banner2

Her aileye 1.500 TL para yardımı yapılacak! 18 yaş üstü kişiler başvurabilir! Seçim öncesinde devletten dev destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan vatandaşlara bir müjde daha geldi. Bakanlık'ın yeni paketine göre hane başına bin 500 TL nakit desteği yapılacak. İşte, detaylar...

Ekonomi 16.03.2023, 18:33 16.03.2023, 18:39
Abone ol
Her aileye 1.500 TL para yardımı yapılacak! 18 yaş üstü kişiler başvurabilir! Seçim öncesinde devletten dev destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan vatandaşlşara müjde üzerine müjde geliyor. Ailede 18 yaş üzerinde birinin olması halinde hane başına bin 500 TL nakit desteği verilecek. Peki bu destekten kimler yararlanabilecek? Başvurular nasıl yapılacak? İşte, detaylar...

BAKANLIK'TAN TERÖR ZARARI YARDIMLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre, "Terör Zararı Yardımları" başlığı ile yeni sosyal yardım paketi duyuruldu. Bu pakete başvuran ailelere bin 500 lira nakit desteği sağlanacak. Aile Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda terör olaylarından etkilenen kişilerin acil durum kapsamında gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma gibi ihtiyaçlarına yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından yardımlar yapıldığı aktarıldı.

EN AZ 18 YAŞ ŞARTI

Bu destek ödemelerinden yararlanmak istiyorsanız ailenizden sadece bir kişi başvurabilir. Bu kişinin ise en az 18 yaşını doldurması gerekli. Yapılan duyurunun devamında, ikamet ettiği yerde terör olaylarından etkilenen vatandaşlar ile terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan vatandaşların bu desteği alabilecekleri vurgulandı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine başvuru yapılması gerektiği ifade edildi. Başvurular kabul edilirse eğer ödemeler başlayacak. Hane bazında azami olarak aylık bin 500 lira para verileceği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!