banner2

Haziran'da kıtlık olacak! İslam Memiş altını olanları son kez uyardı: Elimde olsa dolar bile almam

Gram altın yükselişine devam ederken her tahmini doğru çıkan İslam Memiş, dolar ve altın yerine yatırımcıları başka bir şeye parasını yatırmasını önerdi.

Ekonomi 19.04.2022, 11:40
Abone ol
Haziran'da kıtlık olacak! İslam Memiş altını olanları son kez uyardı: Elimde olsa dolar bile almam

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son gelişmeler ışığında piyasalardaki hareketliliği değerlendirdi. 

'DOLARA YATIRIM YAPMAM'

Dolara yatırım yapılmaması gerektiğini ifade eden Memiş, "Dolar kurunda baskılanma var, yakında yukarı yönlü bir atak olabilir…. Ama Euro-Dolar paritesine baktığımızda euro daha fazla değer kaybediyor… Ben bir ülkenin kayıt parasına yatırım yapacak olsaydım bunun adı dolar olmazdı" sözlerine yer verdi.

'ALTIN DA ALMAYI TERCİH ETMEM' 

Altın da almayı tercih etmeyeceğini belirten Memiş, "Altının onsunda belki 2000 dolar tekrar test edebilir… Ancak, ben bugünkü koşullarda ne ons altın ne de gram altın almayı tercih etmem…" sözlerini kaydetti. 

'EURO VE STERLİN ALINIR'

Altın yerine euro ve sterlin alacağını açıklayan Memiş, "Bu haftaya yükselişle başlayan bir ons altın var… Ben elimdeki TL ile bu fiyattan gram altın alır mıyım, elimdeki dolarla ons altın satın alır mıyım?.. Ben olsam almazdım… Onun yerine Euro ve Sterlin alırdım…" 

'MAYIS'TA HIZLI ATAKLAR GÖREBİLİRİZ'

Kıtlık ekonomisi olacak diyen Memiş, "Aylar öncesinde söylemiştim, nisan ayındaki düşüşler son düşüşlerdir. Mayıs ve haziran ayında hızlı ataklar görebiliriz. Nisan ayındaki bu stabil durum mayıs ve haziran ayı öncesi yatırımcısına alım fırsatı sunuyor. Nisan ayından sonraki süreçlerde enflasyonun daha çok konuşulacağı, haziran ile eylül ayları arasında tüm dünyanın konuşacağı kıtlık ekonomisi olacak. 2020'de uyarmıştım tekrar paylaştım. Mayısta da başlayabilir ama çok konuşulmaz." diye konuştu. 

'HAZİRAN'DA KITLI OLACAK'

'Haziran ayında kıtlık ekonomisi başlayacak' diyen Memiş, " Haziran ayından itibaren bütün dünya hiperenflasyonu ve kıtlık ekonomisini konuşacak. Gıdaya ulaşım, alım gücünün azalması gibi birçok manşetler görmeye başlayacak. Bu öngörümde değişiklik yok, alım gücünüzü enflasyona karşı korumanız gerekiyor. Altın, gümüş, döviz alırsınız fark etmez. Enflasyon artmaya devam edecek. Malın değeri artacak, paranın değeri düşecek." ifadelerine yer verdi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!