banner2

HATSAN halka arz ne zaman borsada (BIST) olacak? HATSAN halka arz sonuçları ne zaman, hangi tarihte?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat'ın halka arzına onay verdi. Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat'ın halka arzı resmi olarak duyuruldu. Peki HATSAN halka arz ne zaman borsada (BIST) olacak? HATSAN halka arz sonuçları ne zaman, hangi tarihte?

Ekonomi 17.09.2023, 10:59
Abone ol
HATSAN halka arz ne zaman borsada (BIST) olacak? HATSAN halka arz sonuçları ne zaman, hangi tarihte?

HATSAN halka arz sonuçları, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'nun Hat-San Gemi İnşaa Bakım Onarım Deniz Nakliyat'ın halka arzına onay vermesinin ardından talep toplama sürecinde yatırımcılar tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Peki HATSAN halka arz ne zaman borsada (BIST) olacak? HATSAN halka arz sonuçları ne zaman, hangi tarihte?

HATSAN HALKA ARZ NE ZAMAN BORSADA (BIST) OLACAK?

HATSAN halka arz işlem tarihi, 18 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda paylaşılması planlanmaktadır ve şirket paylarının 20 veya 21 Eylül 2023 tarihinde borsada işlem görmeye başlaması öngörülmektedir. HATSAN halka arz sonuçları şu ana kadar açıklanmamıştır. Sonuçların 18 Eylül Pazartesi günü kamuoyuna açıklanması beklenmektedir. Halka arzda toplamda 43,300,000 lot dağıtılacağı ve HATSAN'ın lot başına 22,60 TL fiyatla halka arz edildiği duyurulmuştu.

HALKA ARZLAR NEDEN DÜŞER?

Halka arzın büyüklüğü ve katılım, sonuçları üzerinde önemli etkilere sahip faktörlerdir. Düşük bir halka arz büyüklüğüne sahipse ve büyük bir yatırımcı talebi varsa, kişi başına düşen lot sayısı azalabilir. Son zamanlarda, halka arzlara artan talep nedeniyle bu tür durumlar sıkça görülebilmektedir. Ayrıca, halka arzın ardından hisselerin borsada işlem görmesinin, çoğunluğun bu hisseleri satmayı tercih etmesi durumunda borsada düşüşlere neden olabileceğini gözlemleyebiliriz. Bu nedenle, halka arza katılmadan önce piyasa koşullarını ve şirketin geleceği hakkında dikkatli bir analiz yapmak önemlidir.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!