Yandex Metrica

Gram altının önünde hiç bir şey duramayacak! Altın kahini sinyali verdi: O rakam hayal değil

Gram altının önünde hiç bir şey duramayacak! Altın kahini sinyali verdi: O rakam hayal değil

Altın piyasasında yaptığı nokta atışı tahminlerle altın kahini unvanını alan Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş kritik değerlendirmelerde bulundu. Gram altın fiyatlarının alev alacağını duyuran İslam Memiş 3500 TL için tarih verdi.

Ekonomi

09.07.2024, 12:14

Son dönemlerde dalgalı seyir gösteren altın fiyatlarına ilişkin İslam Memiş, "Temmuz gelmeden bu işi bitirin uyarılarım vardı. Her ay yeni bir rekor kırarak yoluna devam eden altın piyasasıyla karşı karşıya kalmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Gram altın fiyatlarının 3500 TL olacağı tarihi açıklayan Youtube kanalından veren İslam Memiş piyasalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

BİST100 endeksinde bu hafta takip edeceğim 10 bin 900 seviyesinin üzerindeki kapanışlar önemli ancak ben tekrar 10 bin 950 puan seviyesinden kar satışı gelme olasılığını güçlü görüyorum diyen Memiş, "Kar satışlarına karşı borsada işlem yapanların oldukça dikkat olması gerekiyor." dedi.

Gram altın düştü! Uzmanlar bas bas 'Alın' diye bağırıyor! İşte 19 Temmuz 2024 güncel fiyatları... Gram altın düştü! Uzmanlar bas bas 'Alın' diye bağırıyor! İşte... Haberi Görüntüle

DOLAR MI EURO MU?

Açıklamalarına devam eden İslam Memiş, "Dolar kuru 32 lira 72 kuruş seviyesinde. Biraz daha sakin fiyatlama içerisinde. 32,50, 33 lira aralığını bu hafta takip edeceğim. Bu hafta yatay seyir korunabilir. Bu hafta doların uluslararası piyasalardaki dolar artışlarını görebiliriz. 33 denemesini bu hafta yapabiliri dolar-TL kuru." ifadelerini kullandı.

Euro pozisyonunun yüzde 50'sinin altına geçirmek isteyen yatırımcılar değerlendirebilir diyerek sözlerine devam eden Memiş, "ONS altında tekrar dolar endeksinin yükselişinden dolayı bir geri çekilme mutlaka olacaktır. İlk önce 2053, devamında 2330 dolar seviyesine bu haftanın özelinde takip ediyor olacağım. Bu hafta yatırımcılar, 2330-2390 dolar aralığını takip edebilir." şeklinde konuştu.

Sondaj kulesi sayıları düştü! Petrol üretimleri azaldı: Dünya şaşkınlıkla gelişmeleri takip ediyor Sondaj kulesi sayıları düştü! Petrol üretimleri azaldı: Dünya şaşkınlıkla gelişmeleri... Haberi Görüntüle

ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

İslam Memiş ayrıca, "Yine altın fiyatları bir buçuk ayın zirvesinde. Temmuz ayını bekliyorduk altın fiyatlarından yükseliş trendleri için, temmuz geldi ve yükselişler başladı. Haziranda 2400 TL seviyesinde gram altın. Temmuz gelmeden bu işi bitirin uyarılarım vardı. Şu anda gram altın TL fiyatı serbest piyasalarda 2511 lira seviyesinde." dedi. 

Sözlerine devam eden altın kahini, "Bu hafta 2450-2520 lira aralığını gram altın fiyatını takip edeceğim seviyelerdir. Özellikle gram altın yatırımcısı bu haftanın özelinde ONS altın nedenli bir geri çekilme olabilir. 2470 diyebiliriz, buraları tekrar alım fırsatı olarak değerlendirmekte fayda var. Altının yönü yukarı." ifadelerini kullandı.

Temmuz ayı geldi altın fiyatlarındaki yükseliş başladı, her ay yeni bir rekor kırarak yoluna devam eden altın piyasasıyla karşı karşıya kalmaya devam edeceğiz diyerek sözlerine devam eden Memiş, "Yıl sonu beklentimiz 3000-3500 lira aralığı olduğu için 2500 lira seviyesinin altındaki rakamları ucuz görmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading