banner2

Gram altın Rekorları kırmaya devam ediyor! Altın fiyatları ne kadar oldu?

Döviz ve altın Piyasa Uzmanı Adnan Kapıkaya, yükseliş sonrası tarih vererek gram altında görülebilecek rakamı söyledi. Kapalı Çarşı’da gram altının satış fiyatı 1187 lirayı gördü. işte detaylar..

Ekonomi 26.01.2023, 17:09
Abone ol
Gram altın Rekorları kırmaya devam ediyor! Altın fiyatları ne kadar oldu?

Altın fiyatlarında rekor yükseliş devam ediyor. Ons altın 1950 dolar seviyelerine yükseldi. Ons altındaki yükseliş gram altına da etkiledi. Gram altın rekor tazeleyerek gün içinde bin 187 lirayı gördü.
 

YATIRIMCISINA YÜZDE 10 KAZANDIRDI

Yatırımcısına yeni yılın ilk gününden bugüne yaklaşık yüzde 10 kazandıran gram altın, Kapalıçarşı’da bin 187 liradan, çeyrek altın bin 947 liradan, tam altın 7 bin 758 liradan satılıyor.

Altın fiyatlarındaki rekor yükselişe ilişkin açıklama yapan Döviz ve Altın Piyasa Uzmanı Adnan Kapıkaya, ‘‘Yılbaşından itibaren altın rekor kırmaya başladı. Gram altında 100 lira seviyesi kırılınca bin 190 seviyesine kadar yükseldi. Altın talebi dünya piyasaları genelinde devam ediyor.

NİSAN AYINDA CİDDİ HAREKETLER GÖRÜLEBİLİR

İç piyasada ise bin 190 lira seviyesinden alıcı bulurken,ABD’nin faiz artırımında son aşamalara geldiğinin düşünülmesi altına olan talebi arttırdı. ABD’de enflasyon raporu da açıklanacak, piyasa bu veriyi bekliyor. ABD enflasyon rakamı düşük gelirse gram altın bin 215’e kadar bir yükseliş görebiliriz. Altın da ciddi hareketlerin Nisan aylarında görebiliriz’’ ifadelerinde bulundu.

Yeni yılda gram altının yaklaşık yüzde 10 getiri sağladığını belirten Kapıkaya, ‘‘Yılbaşında gram bin 80-bin 95 lira civarındaydı. Aşağı yukarı yüzde 10 civarında yükseldi. 

ÇEYREK ALTINA BÜYÜK TALEP

Gram altın şu anda bin 190 lira, çeyrek altın bin 947 lira, yarım altın 3 bin 758 lira, Cumhuriyet altını ise 7 bin 700 liradan satılıyor. Talep daha çok çeyrek altına oluyor’’ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!