banner2

Gram altın rekor tazeliyor! Uzmanlar, 1500 TL olacağı tarihi açıkladı: Eğer altınınız varsa siz de o günü bekleyin

Altın piyasasındaki hareketlilik devam ediyor. Peki gram altın yükselişi ile ilgili uzmanlar ne diyor?

Ekonomi 25.03.2023, 20:45
Abone ol
Gram altın rekor tazeliyor! Uzmanlar, 1500 TL olacağı tarihi açıkladı: Eğer altınınız varsa siz de o günü bekleyin

Uzman isimlerden yatırımcı vatandaşlara uyarılar devam ediyor. Altın piyasasındaki yukarı doğru hareket devam ederken gram altın 1.500 TL yorumu herkesi şaşırttı. Peki güncel altın fiyatları ne kadar? Yükseliş sürecek mi?

ALTIN YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

ABD'deki ekonomik kriz altın piyasasındaki hareketliliğin baş sebeplerinden. ABD tarafından verilen iflas kararları ve faiz artırımları sonrası ONS altın fiyatları rekora koşuyor. Ekonomik krizi sebebiyle ONS altın 2 bin doları geçti. Bu durum gram altın fiyatlarını da olumsuz etkiledi.

DOLAR DA YÜKSELİYOR

Dolar tarafında ise yükseliş devam ediyor. 1 dolar 19 TL seviyelerine ulaşırken altın fiyatlaıı da bundan etkileniyor. 19 TL seviyesine çıkan dolar sonrasında gram altın 1.234 TL seviyelerine, çeyrek altın 2 bin 33 TL'ye, Cumhuriyet altını ise 8 bin 364 TL'ye yükseldi.

ONS ve gram altının yükselişi dikkat çekerken bu iki altının bu ay içinde yüzde 10 yükseliş yaşadığı görürldü. Uzman isimler ABD FED kararı sonrasında piyasaların yükselmelerinin devam edeceğini ve faiz indirimi ile bu durumun önüne geçilebileceğini belirtiyor. ABD Merkez Bankası faiz artırımlarını durdurursa temmuz ayında bir faiz indirimi olması bekleniyor. Uzman isimler ONS altının 1.970 dolar destek seviyelerinde ve 2 bin 10 dolar direnç seviyelerinde ilerlemesini tahmin ettiğini belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!