Yandex Metrica

Gram altın o tarihte 2 BİN 400 TL olacak! İslam Memiş herkesi ters köşe yaptı: Altın alacaklara kritik uyarı

Gram altın o tarihte 2 BİN 400 TL olacak! İslam Memiş herkesi ters köşe yaptı: Altın alacaklara kritik uyarı

Altın yatırımı yapmayı düşünen ya da zaten yatırım yapan birçok kişi, altın fiyatlarının nasıl seyredeceği konusunda sürekli merak içindedir. Kuyumcu uzmanlarının sunduğu gram altın fiyat tahminleri, yatırımcılar arasında büyük bir ilgi çekmektedir. Altın, hem Türkiye'de hem de dünya genelinde güvenli bir liman olarak kabul edilen ve yatırım portföylerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiş önemli bir değerdir. Ancak son zamanlarda altın fiyatlarının nispeten sabit bir seyir izlemesi, altın yatırımcıları arasında bazı soru işaretleri doğurabilir. Bu noktada, kuyumcu görüşlerine başvurmak, gelecekteki altın fiyat hareketlerini daha iyi anlamamıza yardımcı olabilir.

Ekonomi

14.03.2024, 18:02

Altın yatırımcılarının son dönemde karşılaştığı fiyatların istikrarlı seyri, bazı yatırımcılarda kaygı oluşturabilirken, kuyumcu uzmanlarının görüşleri bu kaygıları hafifletiyor gibi görünüyor.

Dolarda yüzde 40 artış olacak! İşte 2 Temmuz 2024 döviz kurları Dolarda yüzde 40 artış olacak! İşte 2 Temmuz 2024 döviz... Haberi Görüntüle

BDDK son tarihi duyurdu! Kredi kartı kullananlar dikkat: Limitler değişiyor! BDDK son tarihi duyurdu! Kredi kartı kullananlar dikkat: Limitler değişiyor! Haberi Görüntüle

'ALTIN ALMAK İÇİN BİR FIRSAT'

Kapalıçarşı'da 35 yıldır kuyumculuk yapan esnaflar, altının kaybettirmeyen bir yatırım aracı olduğu ve insanların ekonomik belirsizliklerden dolayı altına yöneldiğini belirterek, "Ancak bu durum, vatandaşlarımızın altın yatırımı yapmasını engellemiyor.

Altın, kaybettirmeyen bir yatırım aracıdır ve kesinlikle kazandırır. Ekonomik belirsizlikler, insanları altına yönlendiriyor. Altın yatırımı yapanlar doğru bir adım atmış olurlar. Altın için güzel günlerin çok uzakta olmadığını düşünüyorum.

Gram altın fiyatlarının 1.700 TL ile 1.725 TL arasında dalgalanmış olduğunu görüyoruz. Ancak her yıl bu tür durgunluklar yaşanır. Eylül sonunda fiyatlar yükselmeye başlar ve yıl sonuna kadar bu yükseliş devam eder. Bu, her yıl yaşadığımız bir durum. Bu yıl da benzer bir süreç yaşanacaktır. Şu anki fiyatlar, altın almak için bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirenler kazançlı çıkacaktır." açıklamasında bulundular.

Fiyatları duyan bayilere koşuyor: Sıfır araç piyasasında dev kampanya! 942 Bin TL'den başlayan fiyatlarla... Fiyatları duyan bayilere koşuyor: Sıfır araç piyasasında dev kampanya! 942... Haberi Görüntüle

SGK uzmanından emeklilere kötü haber: Temmuz ayında o kişiler zam alamayacak SGK uzmanından emeklilere kötü haber: Temmuz ayında o kişiler zam... Haberi Görüntüle

GELECEK İÇİN POTANSİYALİ VAR

İslam Memiş, altın fiyatlarının 700 lira ve altında seyrettiği dönemlerin özellikle orta ve uzun vadeli yatırımcılar için alım fırsatları sunabileceğine işaret ediyor. Bu düşük seviyelerden yapılan yatırımların gelecekte önemli kazançlara dönüşme potansiyeli taşıdığına vurgu yaparak, uzun vadeli düşünen yatırımcılar için altının hala cazip bir varlık olabileceğini belirtiyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading