banner2

Gram altın için rakam verdi: Tüm zamanların rekorunu kırdı! Altın kaç lira olacak? 

Gram altın son zamanlarda yükseliş seyrine devam ederken piyasalarda dalgalı bir seyir gözleniyor. Peki, gram altın ne kadar, kaç TL oldu? Altın rekorunu kırdıktan sonra yükseliş devam edecek mi? İşte kuyumculardan altın yorumu...

Ekonomi 21.03.2023, 11:37
Abone ol
Gram altın için rakam verdi: Tüm zamanların rekorunu kırdı! Altın kaç lira olacak? 

Gram altın, haftaya yükselişle başlamasının ardından dün tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Gram altındaki bu yükseliş yatırımcıyı memnun ederken, yeni alım yapanlar tedirginlikle fiyat hareketlerini merak ediyor. Peki, gram altın, çeyrek altın, yarım altın fiyatlarına ilişkin kuyumcular ne diyor? 

Kuyumcu Faruk Yüksel, piyasalardaki son durumu anlattı. İşte o açıklama:

"Dün gram altın fiyatları 1.243 TL'ye kadar yükselmişti. Bunda ABD'de 3 bankanın iflas etmesinden dolayı güvenli liman altına olan talep arttı. Talep arttığı için 1.243 lira son 1 yılın en yüksek seviyesi, ons 2.000 doları da kırdı.

ALTIN ALMAYI TAVSİYE EDERİM

Altın her geçen gün yeni rekorlar kırarak rekorları tazelemeye devam ediyor. O yüzden her fırsatta altın alım yönünde güvenli bir limandır. Almayı tavsiye ederim.

1.231 TL gram altın fiyatı. 2.020 lira çeyrek. 4.040 lira yarım altın. 8.080 ziynet altın tam altın. 8.250 TL de cumhuriyet altını fiyatları.

BEKLENTİ 1500 TL

Bu fiyatlardan düşer mi iner mi çıkar mı hesaplarını yapmadan her zaman için, çünkü gram altında şu anda 1.231 liralardan bahsediyoruz, her geçen gün yeni rekorlar tazelediği için beklenti 1.400 – 1.500 fiyat aralıklarını bekliyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!