Yandex Metrica

Gram altın, çeyrek altın ve yarım altında 22 Mart korkusu! 3000'e kadar çıkacak

Gram altın, çeyrek altın ve yarım altında 22 Mart korkusu! 3000'e kadar çıkacak

Piyasalar ABD bankalarının teker teker iflas etmesiyle birlikte Fed'in faiz kararı belirsizliğini korurken 50 baz puanlık faiz artırımı ağırlık kazanıyor. Ekonomistler, bu ihtimalin gerçek olmasıyla ons altının 3 bin puana kadar çıkabileceği görüşünü benimsiyor.

Ekonomi

23.01.2024, 20:35

Küresel para piyasaları, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın ani iflaslarını kontrol altına etmek harekete geçen ABD'li kurumların etkisini sindirmekle devam ederken, altın yatırımcıların biricik güvenli limanı olmaya devam ediyor. Ancak bütün bunlardan daha da önemlisi, altın fiyatları 16 Mart itibarıyla ABD Merkez Bankası Fed’in faiz artırım beklentilerinin yeniden fiyatlandırılması ile yön arayışına girdi.

Faizler ne zaman düşecek? Mevduat faizi, konut kredisi faizi 2025'te düşer mi? Faizler ne zaman düşecek? Mevduat faizi, konut kredisi faizi 2025'te... Haberi Görüntüle

KARAR 22 MART'TA VERİLECEK

Fed'in 22 Mart'taki faiz kararına ilişkin ekonomistler görüş bildirirken dikkat çeken ifadeler kullanıldı.

Altının yeni rekor zirvelerini görmesinin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Fed’in sıkılaşma politikasını bir kenara bırakarak gevşemeye geçiş sinyali vermesinin ardından altın fiyatlarının 3.000 dolara yükselme ihtimalinin olabileceğini dile getirdi. Uzman isim, “Bu ralli, parlak metali yaklaşık 2.060 dolar gibi yeni bir zirveye çıkardı. Altının 3.000 dolara çıkması için koşullar yeterli görünüyor” ifadesini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading