Gram altın alacaklar dikkat! İslam Memiş 'bu son tarih' deyip çağrıda bulundu

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten altın yatırımcılarına kritik bir uyarı daha geldi. Memiş gram altın için yeni direnç seviyesi' diyerek tahminde bulundu ve ağustos ayına 'son şans' dikkat çekti.

Ekonomi 12.08.2022, 11:59
Gram altın alacaklar dikkat! İslam Memiş 'bu son tarih' deyip çağrıda bulundu

Para piyasalrı uzmanı İlam Memiş, gram altın, dolar gümüş ve kripto para konusunda kritik açıklamalrda bulundu.

GRAM ALTIN İÇİN YENİ BİR DİRENÇ SEVİYESİ TAHMİNİ YAPTI

Memiş, 1000 liranın üzerinin yeniden gören gram altın yeni bir direnç seviyesi tahmini yaptı ve uyardı. Memiş, gümüşe de dikkat çekerek, "Sürpriz yapabilir" dedi.

'HEDEF 1800 DOLAR SEVİYESİ'

Memiş, "Gümüş ve altın fiyatları yatırımcısı şunu çok iyi görüyor. Son bir yılda ciddi baskı altındaydı. Bu kadar risk varken, resesyon riski varken, baskı altında olması, fiyatların düşük olduğu biliniyor. Fed'in beklentisi fiyatlanmıştı. Ons altın dün 1760 devamında 1780, aslında hedef 1800 dolar seviyesi. Yükselişler devam ederse ilerisine bakacağız. Bugün ABD'de açıklanacak büyüme rakamları önemli emtialar için" dedi.

YILA 785 LİRADAN BAŞLAYAN GRAM ALTIN 1015 LİRA SEVİYESİNDE

Yıla 785 liradan başlayan gram altın bugün hem banka hem Kapalı Çarşı'da 1015 lira seviyesinde. Yani 7 ayda gram altın yatırımcısına 230 lira kazandırdı. Tabii ki 1200 ve 1450 öngörümü koruyorum, kamuoyu ile paylaşıyorum. Dolardan destek görüyor, dolar gram altını desteklemeye devam ediyor. Yatırımcısı gram altını takip etmek için doları takip etmeli. 1020 lira direnç seviyesi var yukarıda. Ağustos gram altında alım için son fırsat. Makas aralığına dikkat etmek gerekiyor. Gerçek değeri gram altının 1015 lira seviyesi. 1015'i baz almalılar. 1000'in altına sarkmalar son bir şans olarak ön planda duruyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!