Gram altın 3000 TL olacak demişti! Ünlü ekonomist son noktayı koydu

Altın fiyatlarının kısa süreli olarak 900 liranın altına düştü. Altın tekrardan 900 TL'nin üzerine çıktı. Ekonomist Tuna Kaya, yüksekten altın alanlara son noktayı koydu.

Ekonomi 29.04.2022, 16:14
Gram altın 3000 TL olacak demişti! Ünlü ekonomist son noktayı koydu

Para Piyasaları Uzmanı Tuna Kaya, altın ve gümüş fiyatları için önemli tahminlerde bulundu. Altın kısa süreli olarak 900 liranın altına düştü. Tekrar 900 TL'nin üstüne çıkan altın ekonomist Tuna Kaya, tahminleriyle gündeme geldi. Tuna Kaya, altın ve gümüş fiyatlarıyla ilgili son noktayı koydu.

"SABRIN SONU SELAMETTİR"

Ekonomist Tuna Kaya, kişisel Youtube kanalından açıklamalar yaptı. Kaya, "Yüksekten altın ve gümüş adım! Ne yapmalıyım?" sorusuna cevap verdi. 

Tuna Kaya, "FED Mayıs ayı başında faiz artırımına gidecek. Bu da ABD doların endeksinin yükselmesiyle altını düşürdü. Çin’den altın talebi düştü. ABD dolarına talep arttı. ABD altını baskılayıp doların değerlenmesini istiyor. ABD emtiaları baskılıyor. ABD dolar endeksinin düşmesini bekliyorum. Bu da altın ve gümüşe yarayacak. Gram altın yatay hareketini sürdürüyor. 900’lü bölgeler alım fırsatıdır. Gram altın için beklentim 1400-1450 lira seviyeleridir. Bu yıl sonu tahminimdir. Gümüşte ise yıl sonu için 14 lira olabilir. Yani kaçınılmaz son altın ve gümüş yükselecek. Yatırımcılar sabırlı olmalı. Sabrın sonu selamettir." sözlerini söyledi. 

ALTINIMIZA SIKI SIKI SARILMALIYIZ!

Ekonomist Tuna Kaya, geçen aylarda şöyle demişti:

Ons altın tarafında 2022 yılı, 2200-2400 seviyelerinde kapanabilir. Yine 2023 yılında ise ons tarafı 3 bin doları görebilir. Altında önemli bir kırılmanın eşiğine geldik. Küresel riskler, enflasyon durumu… Altın, enflasyondan korunma anlamında büyük önem taşıyor. Bunun yanında dolar/TL’deki gelişmeler gram altını 2 bin liralara getirebilir. 2023 yılında ise 3 bin lirayı görebiliriz. Altın yatırım ve portföyde bulunması gereken araçlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu yüzden altınımıza sıkı sıkı sarılmalıyız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!