Yandex Metrica

Gıda güvenliğinde yeni dönem! Bakan Yumaklı detayları tek tek anlattı

Gıda güvenliğinde yeni dönem! Bakan Yumaklı detayları tek tek anlattı

Gıda güvenliğine yönelik konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Gıda alışverişi yapacağınız yere gittiniz, o işletmenin ne zaman denetlendiğine dair bu barkodla bilgi sahibi olabilirsiniz" dedi.

Ekonomi

07.06.2024, 12:50

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Dünya Gıda Güvenilirliği Günü Programı'nda konuştu. Gıda güvenliğine yönelik konuşan Bakan Yumaklı, yeni sistemin detaylraınan bahsetti.

Bakan Yumaklı'nın açıklamaları şu şekilde;

Son dönemde farklı metotlarla yasakları delmeye çalıştıklarını görüyoruz. Tek hedefimizin insanımızın gıda konusundaki güvenilirliğini sağlamak. Her vatandaşın hakkı olan güvenilir gıdaya ulaşmak için her şey yapıyoruz, yapacağız. Arı tebliği yayımlandı, açık vardı. İhracattan geri dönen taze sebze ve meyvelerin kontrollerini ülkeye girişte yapmaya başladık. Ülkeye girişte mutlaka yapılacak. Bize zaman zaman mesnetsiz bazı iddialar iftiralar, eleştiriler geliyor. Sanki hiçbir şey yapılmıyormuş gibi.

Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu: Altın fiyatları ne kadar olacak? Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu:... Haberi Görüntüle

''BİZLERİN DANILŞMANLIĞINA BAŞVURUN''

Emek sarf ediyorsunuz, ambalajlama yapıyorsunuz, araca yüklüyorsunuz sonra geri geliyor. İçimi acıtan en önemli husus da o oldu. Özellikle kıymetli üreticilerimize çağrıda bulunmak istiyorum. Bakanlık teşkilatımız sizlere hizmet vermek için hazır. Bizlerin danışmanlığına başvurun. Sizlerin bakanlığı olduğumuzu unutmayın.

Restoran ve lokantalarda fahiş fiyata izin yok! Bakanlık ceza yağdırdı Restoran ve lokantalarda fahiş fiyata izin yok! Bakanlık ceza yağdırdı Haberi Görüntüle

GIDA GÜVENLİĞİNDE YENİ UYGULAMA

Erzurum ve Elazığ'da veteriner yol kontrol noktaları oluşturuldu. İlk kez buradan yeni uygulamamızı tanıtmak istiyorum. Tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmanın kendileri tarafından da takip edilebilirliğini sağlamak için yapılmış çalışma idi. Gıda alışverişi yapacağınız yere gittiniz, o işletmenin ne zaman denetlendiğine dair bu barkodla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading