Gençliği yurtdışında geçen Ömer Koç: Gençlerin yurtdışına gitmesi beni fevkalade üzüyor!

1979 yılında Robert Koleji'nden mezuniyeti sonrası ömrünün en az 15 yılını yurtdışında geçiren işadamı Ömer Koç'un gençler hakkındaki sözleri şaşırttı.

Ekonomi 14.01.2022, 14:36
Gençliği yurtdışında geçen Ömer Koç: Gençlerin yurtdışına gitmesi beni fevkalade üzüyor!

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, TÜSİAD tarafından düzenlenen 2022 Dijital Türkiye Konferansı'na katıldı. Koç'un dün gerçekleşen etkinlikte gençler hakkında söylediği sözler tartışma yarattı.

'Pırıl pırıl gençlerin' Türkiye'den bir an önce gitmek istediklerini iddia eden Koç, "Gençlerimizin giderek artan bir şekilde kazanımlarını ülkemize aktarmak yerine istikballerini yurt dışında arama gayretine düştüklerini görmek beni hem fevkalade üzüyor hem de had safhada endişelendiriyor" dedi. 

TÜRKİYE'YE NADİREN GELDİ

Ömrünün en az 15 yılını ABD ve İngiltere'de geçiren Ömer Koç'un, gençlerin sıklıkla eğitim için yurtdışına gidişini eleştirmesi çelişkili bulundu. Ömer Koç, 1979 yılında Robert Koleji'nden mezuniyeti sonrası hem lisans hem de yüksek lisans eğitimleri için ABD ve İngiltere'de bulunmuştu. 

Sonraki yıllarda iş hayatı süresince uzun bir dönem Türkiye dışında yaşayan Ömer Koç'un gençlerin yurtdışına gitme isteğini neden eleştirdiği anlaşılamadı. 

Ömer Koç, Koç Holding'i yöneten ağabeyi Mustafa Koç'un 2016 yılındaki anî ölümüyle birlikte İngiltere'den Türkiye'ye dönmüş ve işlerin başına geçmişti. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!