banner2

Gelir Yuvan başvurusu nasıl yapılır? Gelir Yuvan devlet yardım başvurusuna nereden, nasıl başvurulur?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı daha önce sosyal yardım almayan 4 milyon vatandaş için 15 milyar liralık maddi destek sağlayacaklarını duyurdu. Peki, Gelir Yuvan başvurusu nasıl yapılır? Gelir Yuvan devlet yardım başvurusuna nereden, nasıl başvurulur? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Ekonomi 04.08.2022, 14:59 04.08.2022, 15:29
Abone ol
Gelir Yuvan başvurusu nasıl yapılır? Gelir Yuvan devlet yardım başvurusuna nereden, nasıl başvurulur?

Gelir yuvan başvuru sorgulama işlemleri başvuru yapıldıktan sonra SMS olarak vatandaşlarımıza bilgi verilmektedir. Başvurusu kesinleşen ve ödeme hak eden vatandaşlarımız paralarını PTT şubelerinden ve ATM’lerinden çekebilirler. Peki, Gelir Yuvan başvurusu nasıl yapılır? Gelir Yuvan devlet yardım başvurusuna nereden, nasıl başvurulur? İşte detaylar...

GELİR YUVAN YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gelir yuvan başvurusu için vatandaşlarımızın e-devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na şahsen giderek başvurularını yapabilirler.

GELİR YUVAN YARDIMI NE KADAR?

Gelir yuvam yardımı haneye göre değişmekte olup aylık 600 TL -750 TL aralığında toplamda bir yılda 12 süre ile 5.400 TL ila 7.200 TL olacağı açıklanmıştır.

GELİR YUVAN BAŞVURU FORMU

Gelir yuvan başvuru formu e-devlet üzerinden yapılacaksa, e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra açılan formun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Eğer vatandaşlarımız başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı’na şahsen gidip başvuru gerçekleştireceklerse, verilen formu eksiksiz olarak doldurmaları ve istenen evrakları vakıfa teslim etmeleri gerekmektedir. Gelir yuvan başvurusunu bu link üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru başvuru yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!