Yandex Metrica

Sitede Ara

Gelir vergisi zenginleri korkuttu! Birer birer ülkeden kaçmaya başladılar!

Gelir vergisi zenginleri korkuttu! Birer birer ülkeden kaçmaya başladılar!

İç savaşın eşiğinde olan Fransa'da zengin göçü başladı. Seçim vaatleri arasında yüksek gelirlilere yüzde 90 oranında gelir vergisi getirmeyi planlayan solcuların zaferi Fransa'nın zenginlerini harekete geçirdi. Zengin Fransızlar bir bir ülkeyi terk etmeye başladı. 

Ekonomi

10.07.2024, 07:51

Kaosun eksik olmadığı Fransa'da şimdi de zengin göçü krizi patlak verdi. Fransız basını ve Financial Times’a göre seçimlerden önce bile mali müşavirler, Emmanuel Macron'un erken seçim kararı almasının ardından, varlıklı Fransız vatandaşlarının İtalya, tarihi vergi cenneti İsviçre ve İspanya gibi mali açıdan daha elverişli bölgelere taşınmayı düşündüklerini ve büyük bir talep akını olduğunu bildirmişlerdi. 

Kök maaşı 10 bin TL ve üzeri olanlar bayram etti! SSK ve Bağ-Kur kök maaşı nasıl hesaplanır? E-Devlet'ten kök maaş sorgulama Kök maaşı 10 bin TL ve üzeri olanlar bayram etti!... Haberi Görüntüle

FRANSA'DA ZENGİN GÖÇÜ

Financial Times'e konuşan Parisli yatırım danışmanı Gregory Soudjoukdjian, "Kariyerimin başından beri bu kadar çok telefon aldığımı hatırlamıyorum... Üst düzey müşterilerimiz tarafından bize en sık sorulan soru, paranın Fransa'da güvende olup olmadığı" ifadelerini kullandı.

Fransa'da sol partinin seçim zaferi Fransa'nın seçkinlerini, dramatik bir vergi politikasının olasılığı karşısında servetlerinin erime ihtimalini ciddi bir şekilde düşünmeye zorladı. NFP'nin kazandığı zaferi sonrasında asgari ücret ve kamu sektörü maaşlarında büyük bir artış sağlayacak, emeklilik yaşını 64'ten 60'a indirecek ve temel malların fiyatlarını donduracak büyük bir ‘harcama çılgınlığı’ öngörülüyor.

300.000 TL indirim! Bu fiyata sıfır araç olur mu demeyin: Renault zincirleri kırdı 300.000 TL indirim! Bu fiyata sıfır araç olur mu demeyin:... Haberi Görüntüle

MALİ KRİZ YOLDA

Sol ittifak bu planın üç yıl içinde yaklaşık 150 milyar euro'ya mal olacağını duyursa da Cumhurbaşkanı Macron bunun iki katı bir fatura çıkarabileceğini ifade ediyor. 

Öte yandan Bakanlar da Fransa'nın halihazırda GSYH'nin yüzde 5,5'i oranında bir bütçe açığıyla boğuştuğu göz önünde bulundurulduğunda harcama çılgınlığına karşı uyarıda bulundu. Fransa'nın görevden ayrılan maliye bakanı da ülkenin 'mali kriz' olasılığıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

24 ay düzenli elektrik faturasını ödeyenlere müjde! EPDK'dan dikkat çeken düzenleme: O ücret bedeli alınmayacak! 24 ay düzenli elektrik faturasını ödeyenlere müjde! EPDK'dan dikkat çeken... Haberi Görüntüle

SOKAKLAR KARIŞTI

Ayrıca Fransa'da erken genel seçimlerin ikinci turunda Sol İttifakın ilk sıraya yerleşmesiyle birlikte sokaklar yangın yerine döndü. Fransa'da sonuçların açıklanmasının ardından, hüsrana uğrayan aşırı sağ seçmen sokaklara indi. Polise saldıran göstericiler, yangın çıkararak tepkilerini göstermeye başladı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading