banner2

GELİR DESTEK ÖDEMELERİNE ZAMLI MÜJDE: İşte 4500 liralık ödemenin detayları! Bakan, 'Hayırlı olsun' diyerek ödemeleri açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Resmi Gazete'de yayımlanan bir yönetmelik değişikliği ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Yanık, gelir desteği ödemelerine yüzde 50 zam yapıldığını duyurdu.

Ekonomi 29.05.2023, 17:52 30.05.2023, 11:24
Abone ol
GELİR DESTEK ÖDEMELERİNE ZAMLI MÜJDE: İşte 4500 liralık ödemenin detayları! Bakan, 'Hayırlı olsun' diyerek ödemeleri açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Resmi Gazete'de yayımlanan bir yönetmelik değişikliği ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan değişiklikle birlikte ücretsiz seyahat kapsamında yapılacak gelir desteği ödemelerinde artış yapıldı. Özellikle şehir içi toplu taşıma ve deniz yolu taşımacılığı yapan esnaflara müjde verildi. 

Bakan Yanık, engelliler ve yaşlılar için yapılan ücretsiz seyahat uygulamasının devlet tarafından karşılandığını belirtti ve bu kapsamda taşıma firmalarına ve belediyelere desteklerin süreceğini ifade etti.

1 TEMMUZ TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Yapılan değişiklikle şehir içi özel deniz yolu ulaşım aracı için yapılan ödeme 2,250 liradan 3,375 liraya, Ankara ve İstanbul'da şehir içi toplu taşıma aracı için yapılan ödeme ise 2,992 liradan 4,500 liraya yükseltildi. Büyükşehir belediyesi olmayan illerde ise şehir içi toplu taşıma aracı için yapılan ödeme 1,800 liradan 2,700 liraya çıkarıldı. Bu artışlar 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Bakan Yanık, bugüne kadar yapılan ücretsiz seyahat ödemelerinin toplamda 1 milyar 662 milyon lira olduğunu belirtti. Engelli ve yaşlı vatandaşların ücretsiz seyahat imkanlarından yararlanabilmeleri için desteklerin devam edeceğini ve toplu taşıma hizmetini gerçekleştiren firmalara ve belediyelere desteklerin sağlanacağını ifade etti.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!