Yandex Metrica

Galericiler araç alım-satımındaki durgunluktan şikayetçi: 'Çözüm bulunmazsa galericiler bitecek'

Galericiler araç alım-satımındaki durgunluktan şikayetçi: 'Çözüm bulunmazsa galericiler bitecek'

Piyasada araç bolluğu var ama satılmıyor. Fiyatların önemli oranda geriledi ama yine de istenen hareket elde edilemedi. İşte sebepleri...

Ekonomi

13.06.2024, 00:23

İkinci el araç piyasası, fiyatlardaki düşüşe rağmen bir türlü eski hareketliliğine kavuşamadı. Bayram öncesi hareketlenen piyasa bu kez durgun kalmaya devam etti. Bu durumdan en fazla şikayet edenler ise oto galericiler. 

Piyasadaki araç bolluğunun fiyatlarda düşüşe neden olduğunu belirten oto galericiler, buna rağmen beklenen satışları yapamadıklarından şikayet ediyor. Şartların araç alımı için çok uygun olduğunu ancak vatandaşların araç almak yerine yüksek faizin cazibesine kapılarak parasını bankaya yatırmayı tercih ettiğini belirten galericiler, vatandaşların ayrıca ayrıntılarla uğraşmak istemediğini dile getirdi. Araç almak için "en uygun zaman şimdi" diyen galericilerin bu çağrısına vatandaşlardan karşılık gelmiş değil. Fiyatlardaki düşüşün geçici olduğunu söyleyen galericiler, yakın zamanda sıfır araca zam gelmesini beklediklerini belirtiyor. 

O hamle her şeyi bozdu! SGK uzmanı hesapladı: En düşük emekli maaşı 31.800 TL olacaktı! O hamle her şeyi bozdu! SGK uzmanı hesapladı: En düşük... Haberi Görüntüle

"FİYATLARI GERİ ÇEKTİK"

Açıklamalarda bulunan Gürkan Keleş isimli oto galerici, "Bayram üzeri şu anda daha uygun olan araçlar satılıyor. İkinci el araç fiyatları da gerilemiş durumda. Sıfır arabalarda da fiyatlar biraz geriledi. Araç fiyatları ortalama yüzde 20 geriledi. Biniciler için şu anda araç alma zamanı. Sürücüler şu anda araba alabilir. İlerleyen dönemde araba fiyatlarının yükseleceğini düşünüyoruz. Temmuzdan sonra sıfır araçlarda fiyat artışı yaşanabilir. Zamlar gelirse, ikinci el piyasasına da otomatik olarak yansıyacaktır. Yüksek fiyattan araç alan biniciler ise araçlarını şu an satmıyorlar. Biz oto galericiler olarak fiyatlarımızı geri çektik." dedi. Daha önceki bayramlarda hareketlilik olduğunu ancak araç bulunamadığını belirten Keleş, şimdi araç bolluğu olduğunu ve araç çeşitlerinin bu dönem daha fazla olduğunu söyledi.

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

3

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading