banner2

Gabar ve Cudi'den sonra gözler o bölgeye çevrildi! Petrol müjdesi bekleniyor

Terör örgütü PKK'nın bir dönem kamplarının bulunduğu ve örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de barınma alanı olarak kullandığı 2 bin 600 rakımlı Faraşin Yaylası, operasyonlarla terörden temizlendi. PKK'nın kuzey Irak'tan Şırnak bölgesine geçmek için de kullandığı önemli geçiş noktası olan Faraşin Yaylası'nda petrol keşfine ilişkin müjdeli haber bekleniyor.

Ekonomi 06.09.2023, 09:15 06.09.2023, 09:53
Abone ol
Gabar ve Cudi'den sonra gözler o bölgeye çevrildi! Petrol müjdesi bekleniyor

Yıllarca terör saldırılarıyla anılan Şırnak, kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yurt içi ve yurt dışında yaptığı başarılı operasyonlar sonucu bölge huzura kavuşunca, doğal güzelliklerinin keşfedilmesinin yanında yer altı zenginleri de gün yüzüne çıkıyor.

SONDAJ ÇALIŞMASI BAŞLADI

Cudi ve Gabar Dağı’nda devam eden petrol arama çalışmalarına Kato Dağı ve Faraşin Yaylası da eklendi. Rafineri kurulan Beytüşşebap ilçesinde, 20 kilo metre uzaklıktaki yaylada da sondaj çalışması başladı. 2 bin 650 rakımlı yaylada gece gündüz sondaj çalışması yapan ekipler, müjdeli haberi vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

MÜJDELİ HABER BEKLENİYOR

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın bir dönem kamplarının bulunduğu ve örgütün sözde üst düzey yöneticilerinin de barınma alanı olarak kullandığı 2 bin 600 rakımlı Faraşin Yaylası, operasyonlarla terörden temizlendi. PKK'nın kuzey Irak'tan Şırnak bölgesine geçmek için de kullandığı önemli geçiş noktası olan Faraşin Yaylası'nda petrol keşfine ilişkin müjdeli haber bekleniyor.

''ŞIRNAK TÜRKİYE'NİN PETROL ÜSSÜ OLACAK''

Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş, petrolün ülkenin kalkınmasında önemli bir rol oynayacağına dikkat çekerek, "Şırnak kısa sürede Türkiye'nin petrol üssü olacaktır.Şırnak'ta 2024 yılına kadar günlük 100 bin varil petrolün çıkarılması hedefleniyor, bu nedenle kentte rafineri kurulmasını istiyoruz. Rafinerinin kurulmasıyla kentte ve bölgeye birçok insana iş imkânı da sunacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!