banner2

Fiyatlardan dolayı kiralık daire bulamayanlara müjde! Artık herkes oraya taşınıyor! 1500 TL'ye bile ev var

İstanbul'da yaşayan vatandaşların rotası yaşanan depremlerin ardından Kırıkkale'ye çevrildi. Şehirde emlakçılık yapan Neslihan Veske, taleplerin arttığını belirterek, "Vatandaşlar Kırıkkale ve ilçelerinde ev ve arsa arayışına girdi" ifadelerini kullandı.

Ekonomi 17.03.2023, 23:29
Abone ol
Fiyatlardan dolayı kiralık daire bulamayanlara müjde! Artık herkes oraya taşınıyor! 1500 TL'ye bile ev var

Asrın felaketinin ardından Marmara bölgesinde ve özellikle İstanbul'da gerçekleşmesi beklenen depremin yeniden gündeme gelmesi, vatandaşları yeni arayışlara sevk etti.

Türkiye'nin güvenli ve ekonomi açısından da yaşanabilir şehirlerinden biri olarak kabul edilen Kırıkkale'ye gelen vatandaşlar, ev ve arsa arayışına girdi. Özellikle İstanbul'da yaşayan EYT'li vatandaşlar da mega kentten rotasını Kırıkkale'ye çevirdi.

Emlakçı Neslihan Veske, yaptığı açıklamada, 120 metrekarelik dairenin aylık kira ücretinin bin 500 ila 5 bin lira arasında değiştiğini belirtti.

EV VE ARSA ARAYIŞI HIZLANDI

Deprem riskinin bulunduğu şehirlerden Kırıkkale'ye gelen vatandaşların ev arayışına girdiğini söyleyen Veske, "6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deprem riski yüksek olan şehirlerde yaşayan vatandaşlar hem ekonomik hem de deprem açısından güvenli olan Kırıkkale'yi tercih ediyor.

Özellikle fay hattının bulunduğu şehirlerde yaşayan vatandaşlar Kırıkkale ve ilçelerinde ev ve arsa arayışına girdi. Taleplerini de bizlere ilettiler. Bizlerde depremzede vatandaşlara gerekli destekleri sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

KIRIKKALE'YE İLGİ

İstanbul'daki kira artışlarının da EYT'li ve emekli vatandaşları Kırıkkale'ye yönlendirdiğini belirten Veske, "EYT'den yararlanan birçok vatandaşlarımızda memleketi Kırıkkale'ye rotasını çevirdi. 

Kırıkkale'de ortalama 120 metrekare bir dairenin kirası bin 500 liradan başlayıp 5 bin liraya kadar da çıkabiliyor" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!