Yandex Metrica

Sitede Ara

Fiyatlar uçuşa geçti müşteriler azaldı! Sinek avlayan restoranlara indirim çağrısı

Fiyatlar uçuşa geçti müşteriler azaldı! Sinek avlayan restoranlara indirim çağrısı

Restoran ve kafelerdeki fahiş fiyatlar, müşterilerin kaçmasına neden oldu. Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği, bu sorunu çözmek ve müşteri çekmek için üyelerine %10 indirim yapma çağrısı yaptı.

Ekonomi

10.07.2024, 11:46

Son üç yıldır Türkiye'deki hayat pahalılığı ve alım gücünün düşmesi vatandaşı zor duruma sokarken sıkıntılı gidişat lokanta, restoran ve kafeleri de vurdu. Fiyatlar inanılmaz derecede yükseldi lokanta ve restoranlarda müşteri sayısı iyice azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı rakamlarına göre, lokantalardaki fahiş fiyatlar Haziran ayında yıllık yüzde 90 yükseldi.

Bazı işletmeler söz konusu rakamdan çok daha fazla zam yaptı. Fahiş fiyat artışları müşteri sayısının azalmasına neden oldu.

Sektör temsiclilerine göre en büyük problem fiyat algısının bozulması. Bazı işletmelerin fiyatını hak ettiği bazılarının ise yüksek fiyat istediği belirtiliyor.

Petrol savaşları! Türkiye bölgeye gidiyor: Ankara Batı'nın sinsi planlarını yıkacak Petrol savaşları! Türkiye bölgeye gidiyor: Ankara Batı'nın sinsi planlarını yıkacak Haberi Görüntüle

YÜZDE 10 İNDİRİM ÇAĞRISI

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği, bu sorunu çözmek ve müşteri çekmek için üyelerine %10 indirim yapma çağrısı yaptı. Kampanya kararı Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile yapılan görüşmenin ardından alındı.

TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, konuya ilişkin yaptığı açıklamada ''İndirim yapan restoranlara yeni bir çağrı yapıyorum. İndirim oranının kapı önlerine asın lütfen'' ifadelerini kullandı.

Analistler uyardı: Altında müthiş alım fırsatı başladı! İşte güncel fiyatlar Analistler uyardı: Altında müthiş alım fırsatı başladı! İşte güncel fiyatlar Haberi Görüntüle

''TÜKETİCİLER DAHA BİLİNÇLİ TERCİHLER YAPABİLİR''

Kampanyaya dahil olan işletmelerin yüzde 10'luk indirimleri açıkça belirtmeleri gerektiğine dikkat çeken Dernek Başkanı Ramazan Bingöl, ''Bu sayede tüketiciler daha bilinçli tercihler yapabilir'' diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading